Alıntı Olmadan Cevaplama Butonu

Başlatan FireSwords, 23 Ekim 2016 - 12:33:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhaba, forumda bulduğum bir eksiği bildirmek istiyorum. Üst üste çok fazla mesajı alıntılamak karmaşaya sebep oluyor. Mobil cihazlardan foruma giren kullanıcıların @kullaniciadi yazması da yer yer zor olabiliyor. Bunun için aklıma şöyle bir fikir geldi. Alıntıla butonunun yanında bir de bahset gibi bir buton olacak. Örnek olarak:

Peki bu buton ne mi yapacak? @kullaniciadi yazısı oluştup buna söz konusu mesajın linki eklenecek. Örnek olarak: @FireSwords

Bu da örneğin kodu:
[url=https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54075.msg608721]@FireSwords[/url]

QuackWave

Evet aslında olursa daha iyi olabilir ama bazı değişiklikler sorun çıkartabiliyor.En altta yanıtla butonu var diyeceksiniz ama o butona inmeye üşeniyorum :)) Ayrıca kişinin adını yazması güzel olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ekim 2016 - 14:31:21

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=45047.
Buraya bildirirseniz daha iyi olabilir.

FireSwords

Alıntı yapılan: QuackWave - 23 Ekim 2016 - 14:30:33
Evet aslında olursa daha iyi olabilir ama bazı değişiklikler sorun çıkartabiliyor.En altta yanıtla butonu var diyeceksiniz ama o butona inmeye üşeniyorum :)) Ayrıca kişinin adını yazması güzel olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ekim 2016 - 14:31:21

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=45047.
Buraya bildirirseniz daha iyi olabilir.
Pek sorun çıkaracağını sanmıyorum, basit sayılabilecek bir değişiklik çünkü.

alquirel

Neden olmasın?

Ama yakın zamana söz veremem bu değişiklik için.

alquirel

"Bahset" düğmesi için gerekli düzenlemeler tamamlandı.

Aynı "Alıntı" düğmesine tıklandığında olduğu gibi ileti gönderme sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve ileti düzenleyicide bu başlıkta istenilen formatta bağlantı hazır beklemekte oluyor. Kendi iletilerinizde "Bahset" düğmesi doğal olarak çıkmayacak :)

Aynı zamanda ileti yazarken altta görüntülenen "Önceki İletiler" listesindeki "Alıntı" düğmesinin yanına da "Bahset" düğmesi eklendi. Böylece ileti yazarken birden fazla kullanıcıyı ileti adresleriyle birlikte referans gösterebileceksiniz.

Simge kötü olmuş veya düğme ismi daha değişik olabilir şeklindeki önerilere açığım.

bugra9

@alquirel eline sağlık çok güzel olmuş şeklinde ilk kullanımı yapayım. :)
Bana mı öyle geliyor yoksa simge diğerlerine göre biraz aşağıda mı kalmış.

neynefes

alquirel

QuackWave

FireSwords

Gayet güzel olmuş. Teşekkürler @alquirel, elinize sağlık. Simge olarak "@" simgesi olabilir aslında.

alquirel

Alıntı yapılan: FireSwords - 24 Ekim 2016 - 21:24:47
Gayet güzel olmuş. Teşekkürler @alquirel, elinize sağlık. Simge olarak "@" simgesi olabilir aslında.

Diğer düğme simgeleriyle görsel açıdan çok aykırı durmasın diye alıntı düğmesini taban aldım. Aslında ortaya @ simgesi koydum ama belli olmuyor galiba :)

FireSwords

@alquirel Tamam önbelleğ temizleyince gözüktü. Bir de kendi gönderdiğimiz mesajlarda da bahset butonu olsa iyi olur. Biraz kafa karıştırıcı gözüküyor sanki.

alquirel

Bende böyle göründüğü için farkedemediğim bir aksaklık olmuş. Düzeltiyorum.

QuackWave

Şimdi de sanki biraz yukarıda olmuş :)) Biz de hiçbir şey beğenmiyoruz,hayırlı olsun yeni buton için basa basa kullanın :))

FireSwords

@QuackWave O da bir piksel filan yukarıda.

@alquirel Tekrardan bu özellik için teşekkürler, ellerine sağlık. Konuya çözüldü etiketi koysam mı?  :D

alquirel

Bende tam hizalı duruyor şu an :)

Konu açık kalsın. Belki daha güzel bir öneri/fikir gelir.

hasanyılmaz

"Bahset" güzel olmuş, faydalı olacak görünüyor.

Bir önerim var benim de;  @FireSwords bağlantısına tıkladığımızda yeni sayfa açılıyor. Açılmasa da alıntı yapılan içerik genişletilse nasıl olur? Daraltılmış alıntılama gibi tarif edebilirim. İlk iletiyi gösterme gibi açılabilir bir şey. Bir satırı tümden kullanmak gerekebilir belki @****** için ama sayfa yenilemekten daha rahat olabilir.

if

Şu haliyle bu özelliğin bir faydası yok bana göre. Hem iletileri cevaplarken hem de bir bağlantı geçerken açık açık yazıyorum ki okuyan ya da bağlantıya tıklayacak olan neye binaen yazdığımı ve neyi tıklayacağını görmüş oluyor. Bir üyenin adını kullanırken zaten @üye_adı biçimini kullanınca konu ya da ileti içince üyenin adı seçici oluyor. Bu özellik sadece @üye_adı yazmak yerine fareyle bir yere tıklayarak "tembellik" etmemizi sağlıyor:). Alıntı yapıldığında genellikle bir iletinin belirli bir bölümü ya da iletinin tamamı anlamlı parçalara bölünerek alıntılanmakta. Bu özellikle iletiye kısa bağlantı geçiliyor. Fakat alıntı yapan kişinin iletide geçen hangi ifadeye cevap yazdığını kestirmek güçleşiyor. "Bahset" işlevini ise sağlamıyor bence. "Bahset" deyince "Şu iletide sizden bahsedildi" gibi bir bilginin üyeye ulaştırılması geliyor aklıma çünkü. Böyle bir işlevin de olmasını kesinlikle istemem. Sürekli uyarılmak rahatsız edici olacaktır ve zaten bir süre sonra duyarsızlaşırsınız.

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 24 Ekim 2016 - 22:30:11
"Bahset" güzel olmuş, faydalı olacak görünüyor.

Bir önerim var benim de;  @FireSwords bağlantısına tıkladığımızda yeni sayfa açılıyor. Açılmasa da alıntı yapılan içerik genişletilse nasıl olur? Daraltılmış alıntılama gibi tarif edebilirim. İlk iletiyi gösterme gibi açılabilir bir şey. Bir satırı tümden kullanmak gerekebilir belki @****** için ama sayfa yenilemekten daha rahat olabilir.

Alıntıların katlanabilir olmasını isterim. Her zaman alıntıları okumuyorum. Bir konuya ikinci defa baktığımda uzun alıntılar ulaşmak istediğim iletiye ulaşmamı biraz da olsa geçiktiriyor.

Özellik hakkındaki düşüncelerimi yazmak istedim.:)

ahmet_matematikci

@if deneme

Sanırım bu özellik yeni gelmiş. Nasıl kullanıldığını görmek için deneme yaptım. Bir üstteki yazara gönderme yapıyormuş. ;D
Yönetici tayfa dilerse silebilir.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

FireSwords

@if Forumda bildirim sistemi olmadığı için şimdilik mümkün değil sanırım. Ayrıca sadece bahsi geçen mesajın görüntülenmesi nispeten meşakkatli bir iş olacaktır diye düşünüyorum.

Evet bu öneriyi yapmamdaki asıl amaç @falanca işini pratik hale getirmekti. Özellikle mobil cihazlar gibi kopyala yapıştır yapmanın güç olduğu durumlarda oldukça kolaylık sağlayacaktır diye düşünüyorum.

alquirel

[mention=608970]@if[/mention] tarafından gelen eleştiri ve [mention=608951]@hasanyılmaz[/mention] tarafından gelen öneri üzerine düğme üzerinde değişiklik yaptım. Düğme için "mention" isminde yeni bir BBCode etiketi oluşturdum. Yapı olarak şöyle

[mention=BAHSI_GECEN_ILETI_ID_DEGERI]@KULLANICI_ISMI[/mention]

Başlıklardaki ve ileti yazma ekranındaki "Bahset" düğmelerine tıklandığında artık bu yapı eklenmiş olacak iletiye.

Bu düğme ve etiket sayesinde iletiye eklenmiş olan bağlantıya tıklandığında ise bahsi geçen iletinin içeriği, bahsinin geçtiği iletinin son kısmına alıntı olarak ekleniyor.

bugra9

[mention=609124]@alquirel[/mention] şimdilik deneme yapıyorum. :)

Daha bitmemiş sanırım.

alquirel

hasanyılmaz

[mention=609126]@alquirel[/mention]

Güzel görünüyor, eline sağlık..

bugra9

Hımm Firefox ile çalışıyor ama ben Chromium kullanıyorum ve çalışmıyor.