Alıntı Olmadan Cevaplama Butonu

Başlatan FireSwords, 23 Ekim 2016 - 12:33:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Emin misin? Sırf senin için :) Chromium yükledim ve denedim çalışıyor bende. Çalışmaması için pek bir sebep de yok açıkçası.

bugra9

Bahsettiğim kişinin üzerine tıklayınca konsola verilen hata iletisi aşağıdaki gibi.
Uncaught TypeError: msgparents[((pid + "-") + msg)].append is not a function
theme.js?fin20:139

alquirel

Bi' önbellek temizle, Ctrl+F5 falan yap, düzelir muhtemelen :)

bugra9

Onları yaptım tabiki :) Bu arada Sürüm 53.0.2785.143. Birazdan neden kaynaklandığını bulurum.

alquirel

[mention=609134]@bugra9[/mention], bendekinde böyle yazıyor: Sürüm 54.0.2840.71 (64-bit)

Henüz son duyuruyu yapmadan önce o hatayı ben de bir kere aldım ama düzelttim sonrasında. O yüzden demiştim önbellek temizliğini.

bugra9

Baktım baktım bir şey bulamadım. İlginç olanı aşağıdaki gibi bir uyarıyı daha sayfayı açtığım anda basıyor. Bununla ilgili olabilir.
A Parser-blocking, cross-origin script, https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.0/jquery.min.js, is invoked via document.write. This may be blocked by the browser if the device has poor network connectivity.

Sadece ben de oluyorsa sorun yok :) Ama
msgparents[pid+'-'+msg].append(div);
olan kısmı
$(msgparents[pid+'-'+msg]).append(div);
şeklinde değiştirirsen bende de çalışacağına inanıyorum.

alquirel

Forum üzerinde yaptığım hiçbir düzenlemede jQuery kullanmadım. SMF ekibinin ruhuna uygun bir şekilde bütün işleri düz JS kullanarak yapıyorum :)

Hızlı Yanıt kutusuna WYSIWYG özelliği ekleyen bir eklenti kullanmaya başladığımız âna kadar da forumla jQuery'nin bir alakası yoktu. Yani bir kullanıcının bizim forumu ziyaretinde jQuery ile ilgili bir sıkıntı yaşanıyorsa tek aksaklık hızlı yanıt kutusunu kullanamamak olabilir en fazla.

Düğmenin JS kodu ile ilgili bir değişiklik yaptım. Şu an çalışacağını düşünüyorum.

bugra9

Yalnız kaçırdığın nokta "append" fonksiyonu jquery'e ait. Madem javascripte döndük onu da javascript fonksiyonu ile değiştirelim. Bende hala çalışmıyor.
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Node/appendChild

alquirel

[mention=609147]@bugra9[/mention] evet onu gözden kaçırmışım :)
Şimdi çalışıyor mu peki?

Bir de "yine de" bende çalışıyorsa sende niye çalışmadı acaba?

bugra9

Şu an çalışıyor, ellerine sağlık.

Alıntı YapBir de "yine de" bende çalışıyorsa sende niye çalışmadı acaba?
İşte ben de onu anlayamadım. Daha önce dediğim gibi o jquery uyarısı ile ilgili gibi geldi. Bir de sistemde birden fazla jquery ekleme kısmı bulunuyor. Tüm bunların sonucunda ben de jquery çalışıyor ama o kısım çalışmadığı için jquery acaba eksik mi çalışıyor diye düşüncelere gittim.

QuackWave

[mention=609130]@bugra9[/mention]
Bende de çalışmıyor.

alquirel

[mention=609156]@QuackWave[/mention] hangi tarayıcıyı kullanıyorsun, tarayıcında (genelde) F12 tuşuyla açılan panelin Console kısmında hata çıkıyor mu? Şu an dışarıdayım, bu ayrıntıları da yazarsan eve geçtiğimde bakınayım.

QuackWave

Mobilden giriyorum,aslında çok üstünde durmanıza gerek yok.Şu anlık çok bir sorun çıkarmıyor.Çalışıyor şu anda.
Elinize sağlık,güzel olmuş.