HP pavilion x2-Android-boot-sorunu-

Başlatan siyahradar, 22 Ekim 2016 - 17:19:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahradar

Merhaba arkadaşlar,
Ben flash diske android kurdum, ama boot yapınca aşağıdaki resimdeki gibi bir hata veriyor.
Bu sorunu nasıl çöze bilirim? yardım edermisiniz? :<
----------
Cihazım: HP Pavilion X2 ikisi bir arada
Yaptıklarım: Flash diski fat32 olarak biçimlendirdim, cihazın boot ayarlarını yaptım, secure boot'u da kapattım.
Kullandındığım boot programı: Unetbootin-windows-625
Flash diske kurmak istediğim OS: android-x86-6.0-r1
----------

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

@siyahradar, UEFI var mı bu bilgisayarda?

Alıntı Yap
Also note if you choose to format to fat32, you will see a warning that android cannot save data to fat32. You can still proceed to install, but the installed android system will work like a live cd system. That is, all data will lose after power off. Therefore we do not recommend to install Android-x86 to a fat32 partition.

FAT32 dosya sistemi kullanan bir USB'ye Android'i kurmanız önerilmiyor.

Elinizde 2 USB ya da 1 CD ve 1 USB olması gerek. USB'nin birine ya da CD'ye Android imajını yazdırmalısınız. Sonra bu USB/CD ile bilgisayarı başlatıp üzerinde işlem yapmadığınız ve ext2, ext3 ya da NTFS olarak biçimlendirdiğiniz USB'yi kurulum sırasında Android'in kurulacağı disk olarak seçmeliniz.

http://www.android-x86.org/documents/installhowto

siyahradar

@if - UEFI var. Ama ben bu android i flash diske kurmadan live olarak kulanmak istesem dehi ilk mesajda yüklemiş olduğum resimdeki hatayı veya siyah ekran hatası veriyor. Android i flash diske unetbootin ile ilk yüklediğimde boot yapılıyor android açılıyor ama bilgisayarı kapatıp ikinci kez açışımda android açılmıyor. Android açılırken çıkan yükleme ekranı çıkmıyor siyah ekran çıkıyor ve öylece siyah ekranda bekliyor. Sadece android için bu hataları almıyorum remix os tada bu hatayı aldım.

if

@siyahradar, UEFI'yi devre dışı bırakıp deneme imkânınız var mı?

siyahradar

UEFI devre dışı bıraktım gene olmuyor, olmaz herhalde  :'(

if

@siyahradar, biraz geniş bir zamanda bakınayım inşallah. Siz bana hatırlatın:)

siyahradar

Alıntı yapılan: if - 25 Ekim 2016 - 22:10:02
@siyahradar, biraz geniş bir zamanda bakınayım inşallah. Siz bana hatırlatın:)
:)) Ben kurdum teşekkürler

gurkanky

Empat

[mention=645616]@siyahradar[/mention]

Merhaba.

Lütfen konu açarken konuyu, içeriğiyle ilgili bölüme açmaya özen gösterin.

Konu, Ubuntu Türkiye Forum > Diğer Dağıtımlar > Ubuntu Harici Konular bölümüne taşınmıştır.

Ayrıca, sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!