ubuntu yüklü hazır bilgisayar aramak ?

Başlatan sportivoenzo, 22 Ekim 2016 - 00:22:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sportivoenzo

merhaba arkadaşlar , ben foruma yeni üye oldum , ubuntu işletim sistemini hiç kullanmadım ama kullanmak da istiyorum , piyasalarda hazır ubuntu yüklü mini pc , all in one veya masaüstü bilgisayarı  nerelerden temin edebilirim , bilinen markalar varmıdır acaba , yani hangi firmalar üretir ubuntu bilgisayarları , bu konuda beni aydınlatabılırsenız cok sevinirim , herkese saygılarımla  ::)

plazma

Dell ve Hp nin Ubuntu önyüklü dizüstü bilgisayarları mevcut, özelliklerinde işletim sistemi kısmında Ubuntu yada Linux yazar bazılarını bizim ithalatçılar yada satıcılar karıştırıp freedosta yazdıkları oluyor ama her freedos yazanda linux olmayabilir ürün kodunu üreticiden teyid edebilirsiniz en sağlıklı yol olarak, bilindik eticaret sitelerinde mevcut ürünler.

ata1

hp kullanıcısı olarak aman uzak dur demeyi kendime görev bilirim.  :))

meda

Linux uyumluluğu için illa önyüklü olarak gelmesi gerekmiyor. Uyumluluğu yazacağım marka sırayla bakarsanız iyi olur. Dell, Asus, Lenovo ... Freedos makinelerin çoğu Ubuntu ile gelir.

AMD ve ATİ tarafı hem masaüstünde hem de dizüstü tarafında sıkıntı. Donanım olarak en sorunsuz çalışan markalar İntel ve Nvidia sürücü sorunu pek yaşanmaz yaşanırsa Casper gibi Çin'nin çöpünü ülkemizde satmaya çalışan markalardan uzak durun derim. Bozulan parçasını mı dersiniz BİOS yazılımını dersiniz sorunlar bitip tükenmez. 

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-k555ub-xo099d-i5-6200u-4gb-1tb-2gb-vga-940m-156-freedos-P116682080   Gerçekten Freedos.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-gaming-pandora-7559-b70f161c-ci7-6700hq-16gb-ram-1tb8ssd-P108941349   Freedos diye geçiyor ama Ubuntu önyüklü geliyor.

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Quapukulu

Ben de konuya şöyle bir katkı yapmış olayım : https://www.entroware.com/store/

Entroware, Ubuntu önyüklü dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar üretiyor. Hatta siparişinizi geçerken Ubuntu 16.04 yüklü olsun ya da 16.10 olsun diye seçebiliyorsunuz. Tabi donanım olarak alacağınız bilgisayarı kişiselleştirmek mümkün.( 8 Gb Ram olsun, işlemcisi i3 değil de i5 olsun falan diyebiliyorsunuz.) Görünüş olarak da son derece şık duruyor. Tabi Dell, Asus, Lenovo gibi mağazadan bakabileceğiniz bir marka değil ancak ilginizi çekebilir.

sportivoenzo

bilgileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ekim 2016 - 15:11:07

Alıntı yapılan: ata1 - 22 Ekim 2016 - 01:21:13
hp kullanıcısı olarak aman uzak dur demeyi kendime görev bilirim.  :))

hp bılgısayarlar iyi değilmi yani , bende ubuntu yüklü hp almayı düşünüyordum  :D

ata1

şahsım adına hiç memnun değilim belirteyim. Kışın kombi yakmazsın sıcağı sever  :)) wifi kartı bile biosa işli beyaz listesindeki muadil olanla değişebilirsin.
buna benzer bir çok ufak ama cansıkıcı örnekleri var.  :))

sportivoenzo

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Ekim 2016 - 15:49:58
şahsım adına hiç memnun değilim belirteyim. Kışın kombi yakmazsın sıcağı sever  :)) wifi kartı bile biosa işli beyaz listesindeki muadil olanla değişebilirsin.
buna benzer bir çok ufak ama cansıkıcı örnekleri var.  :))

anlıyorum beni de tedirgin etmeye başladı bile , biraz daha düşüneyim bu konuda  :))

Minty

Nvidia + İntel olan sistemden korkma. O seni rahatlıkla götürür. Lenovo kullanan birisi olarak 35 derece gibi düşük bir sıcaklıkta Linux Mint kullandığımı söyleyebilirim. Alırken bunları gözardı etme. Sonra google üzerinde "Laptopla yumurta pişirme yöntemleri" diye aramaya başlarsın. :) Şaka bir yana ekran kartı dışında hemen hemen hiç sorun yaşamazsın. Bir de böyle parmak izi okuyuculu vs gibi ekstra özellikleri olan modellere de garanti veremem.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

ali159

Ubuntu yüklü olarak gele nbilgisayarlar olsa da bunların sayısı az ve biraz pahalı oalbiliyor. O yüzden free dos alıp kendiniz ubuntu kurarsanız çok daha fazla seçeneğiniz olur.