Codecademy hakkinda

Başlatan mma329, 18 Ekim 2016 - 22:24:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mma329

Arkadaslar codecademy ye kimisi kotu diyor kimisi cok guzel diyor ben pythonda pdf okurken afakanlar basiyor asiri bunaliyorum ama codecademy de asiri egleniyorum ama ben profosyonel coder olmak istiyorum sizce codecademy nasil devammi etmeliyim yoksa ingilizce pdf mi okumaliyim bunala bunala??

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 18 Ekim 2016 - 22:24:59
Arkadaslar codecademy ye kimisi kotu diyor kimisi cok guzel diyor ben pythonda pdf okurken afakanlar basiyor asiri bunaliyorum ama codecademy de asiri egleniyorum ama ben profosyonel coder olmak istiyorum sizce codecademy nasil devammi etmeliyim yoksa ingilizce pdf mi okumaliyim bunala bunala??

Dilin yapısını kavramak için codeacademy kullanabilirsiniz.. Şahsen ben kendim kullanmadım kullanan arkadaşlar size detaylı bilgi verecektir.. Ayrıca profesyonel olmak öyle olmaz bu işe yıllarını veren insanlar vardır.. Örnek olarak Richard Stallman, Linux Torvalds, Bill Gates...

Profesyonel coder olmak istiyorsanız azim ve istek olmalı eğer yazılım size göre değilse de başka alanlara yönelebilirsiniz..
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

mma329

Inanin yazilimi cok istiyorum fakat sadece oturup pdf okumak cok sıkıcı geliyor ya ama nedense codecademy cok eglendiriyor yorumlarinizi bekliyorum..

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 18 Ekim 2016 - 22:30:19
Inanin yazilimi cok istiyorum fakat sadece oturup pdf okumak cok sıkıcı geliyor ya ama nedense codecademy cok eglendiriyor yorumlarinizi bekliyorum..

Pdf okumak sıkıcı geliyorsa nasıl bir projeyi saatlerce/günlerce bilgisayar başında kodlayacaksın ki :D Bir de bu açıdan düşün kitap okumak bir insana sıkıcı gelmemeli diye düşünüyorum..

ekremsenturk

Alıntı yapılan: mma329 - 18 Ekim 2016 - 22:24:59

Sen beğendiysen, senin için iyi. Ali beğenmiyorsa, Ali için kötü. Herkesin beğenisi aynı olsaydı, herkes Ayşe ile evlenmek isterdi.

mma329

Arkadaslar sanaldan tanidigim bir dostumdan egitim alicam birebir 80 tl civari gercekten pythonu biliyor insallah yararli olur

FireSwords

Alıntı yapılan: mma329 - 18 Ekim 2016 - 22:45:40
Arkadaslar sanaldan tanidigim bir dostumdan egitim alicam birebir 80 tl civari gercekten pythonu biliyor insallah yararli olur
Gerçek hayatta tanımadığın, kim olduğunu bilmediğin birine sanal ortamdan 80 TL verip ders almayı düşünüyorsun demek. Peki parayı aldıktan sonra kaybolmayacağını nereden biliyorsun? Ya da para vereceğin kişinin bu alanda yetkin biri olduğuna nasıl inanıyorsun?

ekremsenturk

Alıntı yapılan: mma329 - 18 Ekim 2016 - 22:45:40

Daldan dala atlıyorsun, yere düşersin. Profesyonel programcılar internet'ten izleyerek veya forumlarda yazışarak bu mesleği edinmediler. Universite'de yazılım mühendisliği veya Bilgisayr mühendisliği okuyup, bir diploma alarak bu işe başladılar. 80 liralık diplomanda ne yazacak?

mma329

Forumda yapay zeka yazmisti yer tespit etme scriptide yazmisti bilgisinden suphem yok ayrica daldan dala atliyorum fakat ogrenebilcegim kaynak codecademy var oda cok basit diyorsunuz ise yaramaz diyolar ne yapacagima hic karar veremedim

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 19 Ekim 2016 - 07:34:27
Forumda yapay zeka yazmisti yer tespit etme scriptide yazmisti bilgisinden suphem yok ayrica daldan dala atliyorum fakat ogrenebilcegim kaynak codecademy var oda cok basit diyorsunuz ise yaramaz diyolar ne yapacagima hic karar veremedim

QuackWave

Python'a devam et,para için düşünürsen fazla bir yere varamazsın.Sanal ortamdan birine asla tam güven kazanma,her an her şey olabilir
Bu mu daha kolay
#include <iostream>
using namespace std;
main(){
int i;
cout << 'Bumudahazor' << 'Merhaba Dünya';
cin >> i;
}

Daha derlemesi var.
Yoksa bu mu?
print "Merhaba Dünya"

snorlax

Python her ne kadar yorumlamalı bir dil olsa da hatalar çalışma esnasında yakalandığı için bu pek iyi bir şey değil bence yapılacak uygulamalar gerçekten daha çok test edilmeli ki kullanıcıya sunulsun.. Derlemeli dillerde ise böyle bir durum yok ama Derlemeli diller, yorumlamalı dillere göre biraz daha karmaşıktır.

QuackWave

Python yorumlayıcı dildir,tabii ki de kod yazarken hataları göstermiyor ama derleyici diller de genelinde hep zor diller ama yeni şeyler öğrenmek güzeldir.Assembly öğrenmeye çalışırken tabii ki de sıkılabilirsin ama python en eğlenceli dillerdendir.

snorlax

Alıntı yapılan: QuackWave - 19 Ekim 2016 - 08:47:28
Python yorumlayıcı dildir,tabii ki de kod yazarken hataları göstermiyor ama derleyici diller de genelinde hep zor diller ama yeni şeyler öğrenmek güzeldir.Assembly öğrenmeye çalışırken tabii ki de sıkılabilirsin ama python en eğlenceli dillerdendir.

İstek olduktan sonra her programlama dili eğlencelidir.. Şahsen ben Python öğrenmek istediğimde İstihza'nın kaynağında başladım. 4. bölüm idi galiba o kadar çok fonksiyon vardı hepsini öğrenmek yerine direk C'ye geçtim mantığını öğrenip kendi fonksiyonu yazmak daha iyi :))

QuackWave

Ben hepsini sindirmeye çalışmıştım :) Tabii ki de C'de olanlar python'da yok ama python'da olanlar c de de olmayabilir.

snorlax

Alıntı yapılan: QuackWave - 19 Ekim 2016 - 08:56:44
Ben hepsini sindirmeye çalışmıştım :) Tabii ki de C'de olanlar python'da yok ama python'da olanlar c de de olmayabilir.

Aynen bende hepsini öğrenmek ezberlemek istiyordum ama olmadı sıkıntıdan tekrar C'ye döndüm.  :) Python o kadar gelişmiş ki temel olarak bütün C fonksiyonlarını içinde barındırıyor diyebiliriz ama C için bu durum geçerli değil.. Python bir dizgeyi baştan sona, sondan başa yazdırma gibi fonksiyonlar, biri büyük biri küçük harf şeklinde yazdıran fonksiyonlar bu kadar fonksiyon C'de yok :))

QuackWave

Adamlar üşenmemiş uğraşmış  :D

ekremsenturk

Alıntı yapılan: mma329 - 19 Ekim 2016 - 07:34:27

HuaN

Ne hoşuna gidiyorsa nasıl keyifle çalışıyorsan onu yap herkes bildiğini söyler ama sen keyif alarak öğrenmez isen sıkılır bunalirsin belki de pes edersin, başlangıç için hangisi daha eğlenceli ve rahat ise onu dene daha sonra mantığı az çok kavrayinca kendine yol çizer ne yapacağını bilirsin. Tabi ki ne yapacağını bilmiyorsun dolayısı ile biraz ondan bundan diye gidiyorsun belki, kötü değil bu başlangıç için. Robot moduna sokma bence kendini. Sevdiğiniz işi yaparsanız bir gün bile çalışmış olmazsınız demiş Konfucyus. Bende Androide başladığım da sen gibiydim forumlar da bazen öyle yorumlar okurdum ki sanki dovecek beni ya da aşırı kızgın sen denileni takma ama bilenlerin de sözünü yabana atma bu forum da gerçekten bir şeyleri bilen çok insan var mesela ve konular...

mma329

Yani arkadaşlar adam 90 tl istiyor ama versemmi bilemiyorum.. Hem elimde 90 tl yok öğrenciyim ben codecademy de çok amatörce diyorlar başlama diyorlar

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 22 Ekim 2016 - 21:36:51
Yani arkadaşlar adam 90 tl istiyor ama versemmi bilemiyorum.. Hem elimde 90 tl yok öğrenciyim ben codecademy de çok amatörce diyorlar başlama diyorlar

Senin fikirlerin senin kararın.. İlk önce academy ile başlayıp dili tanırsın daha sonra biraz gelişmek için kitaplar incelersin ve kendince amatörce uygulamalar yazarsın..

Belki de bu yazılım işi sana göre değildir sen 90 TL verdiğinde anlamadığında para iadesi verecek mi? Elbette hayır.. Hevesini kırmak istemem ama ben de öğrenciyim ve hiçbir şekilde senin gibi yazılımı sadece maddi amaçlı düşünmedim. Üstelik ben C dili öğrenmeye çalışıyorum.. Her ne kadar eksiklerimiz olsa da kendimi bu yolda geliştireceğime inanıyorum..

Ve unutma.. İstek + Azim = Başarı.. ::)

if

Saygıdeğer forum üyelerimiz, konuyu dağıtmadan devam edelim lütfen:)

HuaN

Alıntı yapılan: mma329 - 22 Ekim 2016 - 21:36:51
Bence ücretsiz kaynakları tara ve pratik yap daha sonra ücretli derse geç yoksa derste verilenin çok azını kavrarsin, en azından bende öyle olmuştu. On hazırlığı ücretsiz kaynaklardan yap, ingilizce var ise udemye bi bak derim

mma329

Ingilizcem var da udemy mi yoksa codecademy mi ve ayrica codecademy de profosyonellige gidemezmiyim ya profosyonellik icin illa ucretli dersmi gerek

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ekim 2016 - 22:41:51

Ayrica uzma  oldugum sayilir bi ag uzmanligi goruyorum asiri zevkli ama bunda yazilim kadar guzel maddi durum yok oyle yani yazilimda 1 proje hayat kurtarir

HuaN

Alıntı yapılan: mma329 - 22 Ekim 2016 - 22:40:25
Ingilizcem var da udemy mi yoksa codecademy mi ve ayrica codecademy de profosyonellige gidemezmiyim ya profosyonellik icin illa ucretli dersmi gerek

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ekim 2016 - 22:41:51

Ayrica uzma  oldugum sayilir bi ag uzmanligi goruyorum asiri zevkli ama bunda yazilim kadar guzel maddi durum yok oyle yani yazilimda 1 proje hayat kurtarir
Severek yaptığın alanda uzmanlas bilgisayar teknolojisinde kimse tam olarak her şeyi bilemez o yüzden her şeyi öğrenmeye her şey de uzman olmaya çalışma. Udemy konusunda demek istediğim gerçekten profesyonel dersler var ve çok uygun 200 dolar diyor ders ücretine bi kac gün sonra 10 dolar oluyor. Bilgi neredeyse oraya git code Academy ya da udemy ya da makaleler kitaplar. Yapmaktan zevk aldığın ugrasta zaten zamanla profesyonel olacaksın yeter ki zaman ayır. Ben mesela php öğrenmek istedim ve aşırı sıkıldım ama Android üzerine uygulama yapmak müthiş bir zevk veriyor ne kadar phpye başlasam da dönüp dolaşıp androide geldim. Alanında uzman olduktan sonra her türlü çok para kazanırsın, Clash of Clan resmen yapımcılarına servet kazandırdı ama proje başında ki lider 100 proje denemesinden sonra bu başarıya ulaştığını açıkladı kaynağı hatırlayamadım şu an. Kısacası alanında uzman ol her türlü kazanırsın ama para kazanmak için uğraştığın alan ne kadar yardımcı olur bilemem, zevk aldığın uğraşı yap bence...