[Çözüldü] simgeleri küçültüğümde saatin yanına gitmesini istiyorum

Başlatan dolor, 18 Ekim 2016 - 21:43:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dolor

Windowsta sevdiğim özelliklerden birisi idi bir programı simge durumuna küçültüğümüzde direk saatin yanına simgesi giderdi.

if

@dolor, bahsettiğiniz özellik GNU/Linux işletim sistemleri üzerinde "tryicon" olarak geçmekte. Kullandığınız yazılım "tryicon" özelliğini destekliyorsa "Simge durumuna getirince sakla" gibi bir seçeneği barındırması gerek. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde uygulama küçültülünce "saatin yanına saklanacaktır":).

dolor

vlc ve steam ve skypede bu özellikler vardiye biliyorum çünkü windows kullanırken bu özellikler vardı

if

Tamam. Uygulamaların tercihlerinden gerekli seçeneği bulup uygulayın. Ubuntu'da zaten gerekli özellikleri taşıyan uygulamalar bildirim alanında bulunur.

dolor

Alıntı yapılan: if - 18 Ekim 2016 - 23:52:17
Tamam. Uygulamaların tercihlerinden gerekli seçeneği bulup uygulayın. Ubuntu'da zaten gerekli özellikleri taşıyan uygulamalar bildirim alanında bulunur.

işte ayarları yaptığım halde saatin yanına almıyor problemde burdan kaynalıyor.

http://askubuntu.com/questions/300617/is-it-possible-to-close-vlc-to-system-tray

konsolda vlc --qt-start-minimized
bunu yazdığım zaman vlc gizli çalışıyor terminalı kapattığım zaman vlcde kapanıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2016 - 20:36:43

Alıntı yapılan: if - 18 Ekim 2016 - 23:52:17

Steam ve skype olduda vlc bir türlü olmuyor

if

Hangi dağıtımı ve hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

dolor

Alıntı yapılan: if - 19 Ekim 2016 - 22:04:42
Hangi dağıtımı ve hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

linux mint cinamon 18 sarah

dolor

o şekilde olmuyor ama şu şekilde yaparak sorunu çözdük

sudo apt-get install alltray