Gönderen Konu: İşlemci Ne Kullanıyor? Bilgisayar Hareket Etmiyor  (Okunma sayısı 3325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
İyi akşamlar,
öncelikle konunu doğru yere açılıp açılmadığından emin değilim. Eğer yanlışsa lütfen doğru yere taşır mısınız?

Şu anda evdeki bilgisayarda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir cromium sayfası bir de skype açık ama işlemci acayip meşgul görünüyor. Bunun sebebi ne olabilir ve işlemcide çalışan programları nasıl görebilirim? Ubuntu'da windowsdaki Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonun karşılığı var mı?

Bir de yeni öğrendim. Eğer yanlış öğrenmediysem; benim ubuntu masaüstüne LXDE yüklü. Şimdi benim işletim sistemim ubuntu değil de Lubuntu mu oldu?

« Yanıtla #50 : »
Merhaba arkadaşlar,
sorunu aşamadım. Aşamayınca da Ubuntu 2016'yı kurdum. Şimdi de Windows açılmıyor. Ubuntu üzerinden windowsa girip dosyaları görebiliyorum, ama windows kısmına giremiyorum. Kursor sürekli dönünyor ama windows açılmıyor.

« Yanıtla #51 : »
Selam arkadaşlar,
forum da bir sorun mu var yoksa işleriniz mi yoğun? Kimse bir şey yazmıyor.

Hala cevap bekliyorum. Lütfen şu windowsa ulaşmak zorundayım.

« Yanıtla #52 : »
Forumda herhangi bir sorun yok. Herkesin kendince elbet bir meşguliyeti mevcut.

Olay o kadar dallanıp budaklanmışki neresinden başlamalı bilemiyorum. Son durum hakkında daha detaylı bilgi almayla başlayalım biz. Ubuntu 2016 dediğiniz nedir? 16.04, 16.10 ?? Bu sürümlere yükseltme ile mi, yoksa temiz kurulumla mı geçildi?

« Yanıtla #53 : »
Sanırım yeni kurulum yapılmış. Kurulumdan sonra karşılaştığınız ve çözüm beklediğiniz sorun, konu başlığında belirtilenden farklı olduğu için bu yeni sorun ile ilgili yeni konu açmanız daha iyi olacaktır.