[Çözüldü] Python da kazanc Cok onemli

Başlatan mma329, 16 Ekim 2016 - 18:34:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mma329

Arkadaslar merhaba ben python ogrenemiyorum bana cok sikici geliyor canim sikiliyor network te ise cok egleniyorum ama maddi durum yazilim kadar iyimidor yazilimda bir proje ile koseyi donuyor ne yapmam gerek lutfen yardimci olun networkude cok istiyorum ama yazilim gibi kazanc yok

FireSwords

İyi de programlamaya sürekli para kısmından bakarsan hiçbir şekilde ilerleyemezsin ki. Önce bir programlanın temellerini öğren sonra bana ne para kazandırır diye düşünürsün.

mma329

Iste benim aklimda kisa surede ogrendigin gibbi milyone rma dusuncesi var o yuzden galiba yaoamiyorum hemde diyorumki network ogrensem cunku networj diyince bile icim kipir kipir oluyor

FireSwords

Milyoner olan çok küçük bir kesim. Ayrıca ne gibi bir acelen var onu da anlamadım. Yavaş yavaş, deneye deneye öğren.

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 16 Ekim 2016 - 19:21:00
Iste benim aklimda kisa surede ogrendigin gibbi milyone rma dusuncesi var o yuzden galiba yaoamiyorum hemde diyorumki network ogrensem cunku networj diyince bile icim kipir kipir oluyor
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

ekremsenturk

Amaç Minecraft yapıp microsoft'a 2,5 Milyar dolar'a satmak olunca, Oyun ve programlama karışıyor. Minecraft bir oyun ve kendi oyun motoru, Programlama ise bildiğimiz bir iş. Birisi eğlenceli, diğeri sıkıcı. Bu arkadaşın öğrenmek gibi bir niyeti yok. Bu nedenle de çok sıkılıyor. Bizim tarafımızdan yapılabilecek bir şey yok.

QuackWave

Neden büyük işler düşünüyorsunuz? Büyük basamaklar küçük adımlarla başlar.

mma329

Galiba haklisiniz hata ettim pc nin calisma mantigini bilmden zevk almadan yazilima atladim en iyis sevdigim isten okuma alisnligj kazanip oyle yazilima grcmek en kisa surede pc nin internetin nasil calisigini ogrenmek yani network sonra yazilima geceyim sanirsam ben emeklemeden koamaya calismisim

FireSwords

Alıntı yapılan: mma329 - 16 Ekim 2016 - 20:56:26
Galiba haklisiniz hata ettim pc nin calisma mantigini bilmden zevk almadan yazilima atladim en iyis sevdigim isten okuma alisnligj kazanip oyle yazilima grcmek en kisa surede pc nin internetin nasil calisigini ogrenmek yani network sonra yazilima geceyim sanirsam ben emeklemeden koamaya calismisim

Source

Hayaller ve gerçekler. Python öğrenerek milyoner olmayı mı düşünüyorsun :) Kim milyoner olmak ister programında daha çok şansın var bide orayı dene :)

mma329

Yaniliyorsun dostum aklimda kesin tutucak bir proje var sadece suan baglantilar icin vs network calisiyorum hirs geldi python calisip o projeyi yapicam aklimda sahane bir proje var

snorlax

Alıntı yapılan: mma329 - 16 Ekim 2016 - 21:44:58
Yaniliyorsun dostum aklimda kesin tutucak bir proje var sadece suan baglantilar icin vs network calisiyorum hirs geldi python calisip o projeyi yapicam aklimda sahane bir proje var
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

FireSwords

Alıntı yapılan: Source - 16 Ekim 2016 - 21:38:53
Hayaller ve gerçekler. Python öğrenerek milyoner olmayı mı düşünüyorsun :) Kim milyoner olmak ister programında daha çok şansın var bide orayı dene :)
Olabilir. Mesela Reddit ve Instagram sunucu tarafında Python kullanıyor.

neynefes

@mma329, imlaya biraz daha özen gösterelim lütfen. Türkçe karakterlerin hiçbiri yok neredeyse.. Ayrıca sanırım başlık amacına ulaştı, ne dersin kapatalım mı?

Source

Alıntı yapılan: FireSwords - 16 Ekim 2016 - 21:48:48
Alıntı yapılan: Source - 16 Ekim 2016 - 21:38:53
Olabilir. Mesela Reddit ve Instagram sunucu tarafında Python kullanıyor.

Bunlar büyük projeler bu tarz projeleri geliştirirken en son programlama dilini düşünürsünüz ihtiyacınız olanı kullanırsınız.Bunlarıda yazılımcılar yapar yani oralarda çalışan tüm yazılımcılar milyoner mi?

FireSwords

Şöyle diyeyim. Programlama dili Türkçe gibi, İngilizce gibi bir dildir. O dil ile ne yapacağın sana kalmış. İstersen kahvedeki dayı gibi kullanırsın dili, istersen dil ile şiir, roman yazarsın. Dil ile sadece merhaba da diyebilirsin, mükemmel şiirler de yazabilirsin.

Source

İşde dediklerine katılıyorum ama her şiir yazan milyoner olmuyor onu demek istiyorum.Pazarlama bu konuda önemli bu tarz işler en iyi şiirleri yazan ekipler tarafından oluşturuluyor onu demek istiyorum.

FireSwords

Milyoner olmak için gerçekten mükemmel bir fikrin olması gerekir. Mesela Minecraft'a bakalım. Kesinlikle mükemmel kodlanmış bir oyun değil. Çok mükemmel grafiklere sahip bir oyun değil. Ama geliştiren adam şu an para içinde yüzüyor. Neden? Çünkü mükemmel bir fikre sahipti. Oyunun oynanışı mükemmel be eğlenceli, fikir orijinal...

mma329

Benimde cok harika herkesin kullanacagi bir projem var onjn icin calisiyorum suan valla insallah sponsor pazarlamaci vs bulabilirim hele bi baslayalim ayica fikir bukurken kendimi genc ve yasli birinjn yerine koydum ve insanlarin genel ihtiyaclarini ele aldim yazilimci da ben olcam insallah hayallerimi gerceklestirebilirim ama bu pojede pentest de gerek network de yazilimda

QuackWave

@mma329 Lütfen yazım kurallarına uy,okurken ben rahatsız oluyorum.
Bu arada,herkes tutacak bir fikir bulabilir ama bulunan fikrin daha güzelini yaparak da ünlenebilir.

ekremsenturk

Önemli olan fikir değil, önemli olan icraat. Benim de çok güzel fikirlerim var. Mars'a gidip, çiçek dikeceğim ve gezegeni yaşanabilir hale getireceğim. ilk yerleşimin adına da kendi adımı koyacağım.

Hayata geçirilemeyen her fikir, hayâl kalır. (Ama hayâl'ler, hiç gerçekleşmeseler de, insanı ayakta tutar)

barış

Sistemcilik işinde para olmadığını kim söyledi? Ağ yapıları vb. gibi işlerde mesela para olmadığını nereden çıkardın merak ettim açıkçası. Ki network ile uğraşsan da programlamaya her şekilde ihtiyaç duyacaksın.
Emeklemeden koşmaya çalışmamak gerekiyor...

Şimdi spor salonuna gitsek, hemen 1-2 hafta içinde karın kasları, göğüs kasları vb. çıkartabilir miyiz? Hayır. Ben de diyorum ki hemen hemen her şey böyle. Yazılım da böyle. Önce "baby steps", sonra maraton :)
Ya çektiğin cefanın sefasını sürer ya da sürdüğün sefanın cefasını çekersin.

Programlama dili fark etmez. İstersen C++ ile yaz fikrini. Yeter ki hayata geçsin.

mma329

Arkadaşlar haklısınız, emeklemeden koşmaya çalıştım. Sayenizde codecademy ile tanıştım ve harika bir site ingilizcem var Allaha şükür, şimdi pythonda çok daha zevkli ilerliyorum ve çok daha iyi normal oturup roman gibi pdf okumaktan çok çok daha zevkli ayrıca python la beraber cisco ccna network eğitimlerinede bakıyorum atıyorum 1 saat python 1 saat network umarım hayallerimi gerçekleştirebilirim. Konu amacına ulaştı hepinize çok çok teşekkürler.
İyi günler
İyi Forumlar
Saygılarımla..

FireSwords

Codecademy tavsiye ettiğim bir site değil. Dilin sözdizimi dışında hiçbir şeyi öğrenemezsin.

if

Alıntı yapılan: mma329 - 17 Ekim 2016 - 19:21:12
Konu amacına ulaştı hepinize çok çok teşekkürler.
İyi günler
İyi Forumlar
Saygılarımla..
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0