[Çözüldü] Textbox'a girilen değeri sayfa başlığına nasıl yazdırabilirim?

Başlatan osman.tuysuz, 13 Ekim 2016 - 19:19:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osman.tuysuz

Merhabalar, html kullanarak bir yazı alanı ve buton oluşturdum. Sorunum ise bu yazı alanına girilen yazıyı 'Gönder' butonuna bastığımda yazı sayfa başlığında nasıl yazdırabilirim? Mesela yazı alanına 'Ubuntu' yazdım diyelim, butona tıklayınca tarayıcı sekmesinde sekme adı 'Ubuntu' yazmalı.
Hayatımdaki Değişiklik "UBUNTU" ve Açık Kaynak Kod

lnxdev

Okunmuş bir HTML sayfasının içeriğini değiştirmek istiyorsun bu yüzden javascript kullanarak bu sorunu çözebilirsin. Gönder düğmesine basıldığındaki olay da sayfa dökümanının başlık etiketini değiştirmen lazım. Javascriptte sayfanın başlığını şu yolla değiştirebilirsin:

document.title = "Yeni olacak olan başlık"

osman.tuysuz

Yani title sürekli değişecek. Her seferinde text olarak ne girilirse sayfa başlığında o yazacak. Zahmet olmazsa kodunu yazabilir misiniz?
İyi günler.

lnxdev

O zaman kullandığın input'un "onchange" özelliğini kullanmalısın. Yani javascriptte bir fonksiyon yazıp onchange özelliğine o fonksiyonun ismini yazman lazım.

Javascript kodu:
<script type="text/javascript">
function baslikDegistir(baslik){
document.title = baslik;
}
</script>
HTML kodu:
<input type="text" onchange="baslikDegistir()" name="baslik" />

osman.tuysuz

İlginiz için teşekkür ederim.
Sorun şu kod ile çözüldü:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function sekmeAdi() {
document.title = document.getElementById('box').value; //Sekmenin adını alıyoruz.
}
</script>
</head>
<body>
<input type="text" id="box"><br>
<input type="submit" value="Sekme adı olsun" onclick="sekmeAdi()">
</body>
</html>

lnxdev

zaten eksik yazmışım kusura bakmayın alelacele yazmıştım ama siz zaten sorunu çözmüşsünüz iyi kodlamalar