[Çözüldü] Avast Antivirüs kurulum sorunu

Başlatan seito1, 13 Aralık 2008 - 17:25:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seito1

arkdslr
indirdigim bir programi setup yapmak icin nereye indirdigini bulamiyorum(otomatik kaydettigi icin) nasil bulucagim.
indirilecek yeri ben secemiyormuyum?

OKAN

Hangi programla indirdin?

/home/kullanıcı_adı dizinine baktın mı?

atomkarinca

Eğer Firefox kullanıyorsanız öntanımlı gelen klasör ev dizininizdeki Desktop ya da Türkçe kullanıyorsanız Masaüstü klasörüdür.

seito1

ya ben fazla acemiyim hangi program derken firefox dan indirdim onumu soruyosun acaba

OKAN

Alıntı yapılan: seito1 - 13 Aralık 2008 - 17:40:28
ya ben fazla acemiyim hangi program derken firefox dan indirdim onumu soruyosun acaba

Firefox ta üstte Tools > Downloads dediğinde indirme yöneticisi çıkar karşına. Eğer listeyi temizlemediysen aradığın dosyayının üzerine gelip sağ tıkla ve "Bulunduğu dizini aç" a tıkla.

seito1

avast antivirus indirdim. dedigin masaustunde var ama cift tiklayinca "arsiv turu desteklenmiyor" yaziyor

OKAN

Alıntı yapılan: seito1 - 13 Aralık 2008 - 17:46:24
avast antivirus indirdim. dedigin masaustunde var ama cift tiklayinca "arsiv turu desteklenmiyor" yaziyor

Windows programları çalıştırabilmek için Wine programını yüklemen lazım.

seito1

ben firefox3 tr kullaniyorum burda tols goremiyorum ama!

OKAN

Firefox u Türkçe kullanmıyorum. Çeviri yapacak olursak: Araçlar > İndirme Yöneticisi.

seito1

win programi burda varmi veya firefoxtanmi arayip bulucam. birde bulundugu dizini ac ingilizcesini soyleyebilirmisin hocam

OKAN

"Open contains folder"

Synaptic' ten aratıp indireceksin. Bir de sen en iyisi şu bağlantıyı takip et: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html

seito1

verdigin baglantiyi actim ama burdan hagi konuyu secmeliyimki?

OKAN

Alıntı yapılan: seito1 - 13 Aralık 2008 - 18:07:15
verdigin baglantiyi actim ama burdan hagi konuyu secmeliyimki?

@seito1, o bağlantıyı Ubuntu hakkında genel bilgi edinmen için verdim. Sen indirdiğin o programın nerede olduğunu buldun değil mi? Şimdiki sorunun o programı çalıştırmak. Bunun için yapman gereken, Wine adlı programı Synaptic' te aratıp sağ tıklayıp "kurulum için işaretle" dedikten sonra üst tarafta "Uygula" butonuna basıp yüklemek.

seito1

ya tamam biliyorum boylesi acemilikte fazla am ben bugune kadar windows kullandigim icin .Acaba mantik ayni degilmi yani programi indir indirdigin yerden ac ve setup yap. wine indirdim aciyorum bunun icindemi avast bulup setup yapicam yoksa??

OKAN

Alıntı yapılan: seito1 - 13 Aralık 2008 - 18:13:20
ya tamam biliyorum boylesi acemilikte fazla am ben bugune kadar windows kullandigim icin .Acaba mantik ayni degilmi yani programi indir indirdigin yerden ac ve setup yap. wine indirdim aciyorum bunun icindemi avast bulup setup yapicam yoksa??

Öncelikle Linux' ta anti-virüs programı kullanmana gerek yok. İkincisi Linux' ta program kurmak için daha çok "Paket Yöneticisi" kullanılır. Ubuntu' nun kullandığı paket yöneticisinin adı: Synaptic.

Ve lütfen forum içerisinde biraz dolaş. Anlıyorum. Acemisin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama biraz araştırmacı olman lazım.

seito1

hadiya hakkattenmi gerek yok  eee ozaman bosuna ugrasiyorum. tamam haklisin biraz arastirayimda burda gecenin2si oldu ve cok sitres oldumyani

OKAN

Alıntı yapılan: seito1 - 13 Aralık 2008 - 18:19:32
hadiya hakkattenmi gerek yok  eee ozaman bosuna ugrasiyorum. tamam haklisin biraz arastirayimda burda gecenin2si oldu ve cok sitres oldumyani

:D :D :D Linux kolaydır. Sakin kafayla araştır, oku. Sorun olmaz.

seito1

ya ozaman siliyorum bu avasti ok?

seito1

ilgin ve sabrin icin tesekkurederim

OKAN

heartsmagic

@seito1 http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,311.0.html bağlantısını okumanı tavsiye ederek başlığı etiketleyip, kaptıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.