[Çözüldü] Ati hd3450 video takılma donma sorunu.

Başlatan trk, 10 Ekim 2016 - 23:45:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Belki swap'tan kaynaklanıyordur. Peki bu sorun belli başlı sitelerde mi oluyor yoksa video seyrettiğiniz her sitede mi?

tarık_07

Atv show star tvlerin canlı yayın açtığım zaman oluyor. Youtube ise 720p ve 1080p video açtığımda oluyor takılma ve donmalar.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

snorlax

Alıntı yapılan: tarık_07 - 17 Ekim 2016 - 22:14:12
Atv show star tvlerin canlı yayın açtığım zaman oluyor. Youtube ise 720p ve 1080p video açtığımda oluyor takılma ve donmalar.

Youtube'yi bilmem ama canlı yayın izlerken mozillada ben de kasma yaşıyorum.. Sırf bu yüzden bugün itibarıyla opera kurdum tavsiye ederim..
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

tarık_07

Alıntı yapılan: snorlax - 17 Ekim 2016 - 22:26:38
Alıntı yapılan: tarık_07 - 17 Ekim 2016 - 22:14:12

Youtube'yi bilmem ama canlı yayın izlerken mozillada ben de kasma yaşıyorum.. Sırf bu yüzden bugün itibarıyla opera kurdum tavsiye ederim..
Operada hiçbir video açılmıyor eklenti yüklenmedi hatası veriyor. Uğraştım ama yükleyemedim opera için flash player.

snorlax

Bizim tarafımızda pepper-flash paketini AUR'dan çekerek kurmuştum o sorun için Ubuntu altında nasıldır bilemem ama amdgpu zaten 4.5 üzeri çekirdekte yüklü geliyormuş.

tarık_07

Şimdi opera kurdum, örnek atv sitesine girdim canlı yayın ekranı bile gelmiyor flash olmadığı için.

ata1

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

64 bit ise

tarık_07

Alıntı yapılan: ata1 - 17 Ekim 2016 - 22:44:32
sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

64 bit ise
32 bit :-(

ata1

dene diyecem de sanmıyorum 32 bit için işe yarasın kurulmayacaktır diye düşünüyorum. bizim taraf da işler daha farklı  :))

tarık_07

Alıntı yapılan: ata1 - 17 Ekim 2016 - 22:49:30
dene diyecem de sanmıyorum 32 bit için işe yarasın kurulmayacaktır diye düşünüyorum. bizim taraf da işler daha farklı  :))
Daha önce denedim hata veriyor :-)

ata1

ubuntu da daha bilgili arkadaşlarımızın size öneri vermesi gerekiyor. Malum bizler archeriz genel konulrada yardım edebiliyoruz sizlere

tarık_07

Herkese emeklerinden, desteklerinden, bilgilerinden, yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Sağolun, varolun ALLAH razı olsun hepinizden. Başka bilgisi yönlendirmesi ve tavsiyeleri olan arkadailardan yanıt bekliyorum inşallah bu sorınu aşarım. :-)

mendirec

@tarık_07, çıktıya bakabilir miyiz?
dpkg -l | grep flash

QuackWave

2GB ram ile 64 bit kullanmışlığım var.
Bu arada
sudo apt-get install flash-player
Tam olarak emin değilim uyumlu mu 32 bitlere flash player ama 2GB ram ile 64 bit yüklesen sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.

snorlax

@ata1 Hocam verdiğiniz paketin depolarda 32 bit sürümü mevcut.. @tarık_07 kurulum yapabilmek için aşağıdaki linkten paketin 32 bit versiyonunu indirin.

http://packages.ubuntu.com/xenial/pepperflashplugin-nonfree

Paketi indirdiğiniz dizine gelerek uçbirimi açın ve aşağıdaki komutu yürütün:

sudo dpkg -i pepperflashplugin-nonfree_1.8.2ubuntu1_i386.deb

Bu komutu yürütün bakalım paket kurulacak mı.. Çıktılarda gerekli paketler isteyebilir o paketleri normal yollarla kurabilirsiniz..

ata1

Alıntı yapılan: QuackWave - 18 Ekim 2016 - 09:49:22
2GB ram ile 64 bit kullanmışlığım var.
Bu arada
sudo apt-get install flash-player
Tam olarak emin değilim uyumlu mu 32 bitlere flash player ama 2GB ram ile 64 bit yüklesen sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.
bu paketi kurduğumda tarayıcı flash player istiyordu konuda kendi çözümüm var. Acemi deb tabanı kullanıcısı olarak  :))

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=53980.msg607365#msg607365

bugra9

Flash Kurulumu;
Kaynak: https://wiki.ubuntu.com/Chromium/Getting-Flash

Öncelikle depo seçimine bakalım.
Ayarlar -> Ek Sürücüler -> Diğer Yazılımlar kısmında  "Canonical Ortakları" seçeneği işaretli değilse işaretleyin. Aslında kaydedip çıktıktan sonra listeyi kendisi güncelleyecektir ama garanti olsun diye elimizle biz tekrar güncelleyelim.
sudo apt update

Depo ayarlarımız tam ise şimdi kuruluma geçelim.
sudo apt install adobe-flashplugin
Bu kadar. Bu paket tüm tarayıcılardaki flash player isteklerini kendi ayarlayacaktır.

Alıntı Yap64 bit destekliyor fakat ram 2 gb. Sık boğaz etmezmi 2 gb ram 64 bit ile.
Burada tercih sana kalıyor. 64 bit ile hızda 2 kata varan artış yaşayabilirsin ama bellek kullanımı da aynı oranda artacaktır. Elbette bu artış uygulamadan uygulamaya değişecektir. Ortalama olarak hızda ve bellek kullanımında %25 artış yaşarsın. Eğer sorun işlemcinin gücünün yetmemesi ise 64 bit ile kasma sorunun çözülebilir. Bana göre en güzeli canlı cd üzerinden deneyip sonucu gözlemlemek olacaktır.

if

@tarık_07, sorunu biraz daha araştırayım.

trk

Alıntı yapılan: mendirec - 18 Ekim 2016 - 08:04:59
@tarık_07, çıktıya bakabilir miyiz?
dpkg -l | grep flash

dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                          11.2.202.637ubuntu1                         i386         Adobe Flash Player plugin installer[code]

mendirec

@trk, şunu uygular mısın?
Alıntı yapılan: bugra9 - 18 Ekim 2016 - 18:30:36
Flash Kurulumu;

Ayarlar -> Ek Sürücüler -> Diğer Yazılımlar kısmında  "Canonical Ortakları" seçeneği işaretli değilse işaretleyin. Aslında kaydedip çıktıktan sonra listeyi kendisi güncelleyecektir ama garanti olsun diye elimizle biz tekrar güncelleyelim.
sudo apt update

Bu kadar. Bu paket tüm tarayıcılardaki flash player isteklerini kendi ayarlayacaktır.

Alıntı Yap64 bit destekliyor fakat ram 2 gb. Sık boğaz etmezmi 2 gb ram 64 bit ile.
Burada tercih sana kalıyor. 64 bit ile hızda 2 kata varan artış yaşayabilirsin ama bellek kullanımı da aynı oranda artacaktır. Elbette bu artış uygulamadan uygulamaya değişecektir. Ortalama olarak hızda ve bellek kullanımında %25 artış yaşarsın. Eğer sorun işlemcinin gücünün yetmemesi ise 64 bit ile kasma sorunun çözülebilir. Bana göre en güzeli canlı cd üzerinden deneyip sonucu gözlemlemek olacaktır.

trk

Alıntı yapılan: mendirec - 19 Ekim 2016 - 14:00:06
@trk, şunu uygular mısın?
Alıntı yapılan: bugra9 - 18 Ekim 2016 - 18:30:36
Flash Kurulumu;

sudo apt update

Uyguladım ama aynı sorun devam ediyor akıcılık yok laglar takılmalar var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2016 - 14:05:53

Alıntı yapılan: if - 18 Ekim 2016 - 22:27:56
@tarık_07, sorunu biraz daha araştırayım.

Teşekkürler. :-)

bugra9

Şimdi diğer tarayıcıları da deneyebilir misin? Onlar üzerinde de flash player çalışacaktır.

tarık_07

Alıntı yapılan: bugra9 - 19 Ekim 2016 - 20:22:42
Şimdi diğer tarayıcıları da deneyebilir misin? Onlar üzerinde de flash player çalışacaktır.
Operada denedim. Laglar ve takılmalar devam ediyor.

trk

Arkadaşlar tekrar bi deneme yaptım. Opera ve Chromium tarayıcılarında önceden video oynatmıyodu şuan o sorun düzeldi, show kanl d gibi sitelerde takılma donma yok düzelti sadece atv kanalında bi sıkıntnı var oda siteyle ilgili galiba. Sorun çözldü sanırım. Olmadı kodi yükletip ordan tv izliyeceğim. Destek veren herkese çok teşekür ederim, herkezin emeğine sağlık. İyi forumlar herkese..

bugra9

Rica ederiz. Eğer konu sizin için çözüldüyse şöyle bir uygulamamız var.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0