[Çözüldü] Ati hd3450 video takılma donma sorunu.

Başlatan trk, 10 Ekim 2016 - 23:45:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarık_07

Bütün tarayıcılarda aynı sorun var. Ati açık kaynak sürücüsü dediğiniz hangisi? Benim kullandığım sürücü 1. Sayfada kod çıktılarıyla mevcut.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarık_07

Windowsa geri dönmek istemiyorum yokmu yardımcı olabilecek kimse?

QuackWave

Emin misin geri döneceğine,kararını kesin olarak ver ve ona göre dön.Bir sorun yüzünden mi bırakacaksın? Fikrine saygı duyuyorum o zaman.
İlk önce indirdiğin imaj dosyasını usb'ye unetbootin ile yazdır.Daha sonra usbyi tak ve kurulumu usb ile başlat.Gerisini daha önceden format atıyorsan biliyorsundur muhtemelen

tarık_07

Geri dönmek istemiyorum ama sorun çözümlenemediği için mecbur geri döneceğim gibi. İnternet üzerinden sık canlı yayın izlerim ama bu sorun yüzünden izlenmiyor hala bekliyorum birileri yardımcı olur diye.

tarık_07

Acaba 16.04 değilde 12 sürümüne düşürsem sürümü sorun düzelirmiki?

yalnız

@tarık_07

Kullandığın kartın desteği var mı yok mu bilmiyorum.

Yaşadığın sorunun nedeni arkadaşların da söylediği gibi ekran kartı sürücüsü olmayabilir ama yine de denemek istersen:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy2&os=Linux%20x86_64

senin ekran kartını ihtiva eden Legacy Linux sürücüsü var.

QuackWave

Alıntı yapılan: tarık_07 - 15 Ekim 2016 - 23:35:51
Acaba 16.04 değilde 12 sürümüne düşürsem sürümü sorun düzelirmiki?

Denemekten zarar gelmez

snorlax

Sürüm düşürdüğünüzde AMD'nin kapalı kaynak sürücülerini kurabilirsiniz gibime geliyor en azından 14.04'te durum böyle..
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

bugra9

Bilgisayarınız 64 biti destekliyor mu? Eğer destekliyorsa 64 bit olan sürümü kurup deneyebilirsiniz. Hıza gözle görülür bir etkisi olacaktır.

tarık_07

Alıntı yapılan: yalnız - 16 Ekim 2016 - 02:41:25
@tarık_07

Kullandığın kartın desteği var mı yok mu bilmiyorum.

Yaşadığın sorunun nedeni arkadaşların da söylediği gibi ekran kartı sürücüsü olmayabilir ama yine de denemek istersen:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy2&os=Linux%20x86_64

senin ekran kartını ihtiva eden Legacy Linux sürücüsü var.
Teşekkürler yardımın için. Yükleyip deneyeceğim.

tarık_07

Alıntı yapılan: bugra9 - 16 Ekim 2016 - 16:30:56
Bilgisayarınız 64 biti destekliyor mu? Eğer destekliyorsa 64 bit olan sürümü kurup deneyebilirsiniz. Hıza gözle görülür bir etkisi olacaktır.
64 bit destekliyor fakat ram 2 gb. Sık boğaz etmezmi 2 gb ram 64 bit ile.

if

@tarık_07, kapalı kaynak sürücü denemeyin. Destek yok zaten. 16.10 sürümüyle sorun yaşayıp yaşamadığınızı öğrenelim.

tarık_07

Alıntı yapılan: if - 16 Ekim 2016 - 22:48:16
@tarık_07, kapalı kaynak sürücü denemeyin. Destek yok zaten. 16.10 sürümüyle sorun yaşayıp yaşamadığınızı öğrenelim.
16.10 mu yükleyeyim anlamadım hocam? Arkadaşların dediklerini uyguladım kaç saattir uğraşıyorum yok arkadaş sorun düzelmiyor.

if

En azından canlı cd/usb üzerinden deneyebilirsin @tarık_07? Tabi imkanın varsa diskten bir bölüm ayırıp kurulum yaptıktan sonra denemen daha makbul olur.

tarık_07

Bu sürümün farkı nedir peki? Bı sorunları gideriyomu yeni sürüm?

if

16.10 4.8 sürümlü çekirdekle geliyor ki bu çekirdekte AMD firmasının AMDGPU adlı yeni açık kaynak sürücüsü bulunuyor. Bu sürücü belki sorunumuzu çözer.

tarık_07

Alıntı yapılan: if - 16 Ekim 2016 - 23:25:20
16.10 4.8 sürümlü çekirdekle geliyor ki bu çekirdekte AMD firmasının AMDGPU adlı yeni açık kaynak sürücüsü bulunuyor. Bu sürücü belki sorunumuzu çözer.
O sürücü otomatikmi yükleniyor benim  bir şey yapmama gerek varmı? Şimdi indiriyorum birazdan format atacağım.

if

Evet, çekirdekle birlikte geldiğinden bir şey kurmanıza gerek yok.

tarık_07

Alıntı yapılan: if - 16 Ekim 2016 - 23:44:42
Evet, çekirdekle birlikte geldiğinden bir şey kurmanıza gerek yok.
Teşekkürler bilgilendirme için. Kurulum yaptıktan sonra yazarım. İyi geceler.

tarık_07

Alıntı yapılan: if - 16 Ekim 2016 - 23:25:20
Hocam format attım yükledim 16.10. Sistemide güncelledim ama aynı sorun devam ediyor. Atv sitesine girip canlı yayın dediğim zaman takılmalı donmalı izleniyo yayın.

if

@tarık_07, kullandığınız tarayıcıda donanım ivmelendirmesi açık mı?

tarık_07

Şuan mozilla son sürüm yüklü. O dediğinizi nasıl kontrol edebilirim? Bende zannetmiyorum ekran kartı driveri ile ilgili olacağını. Çünki half life oynuyorum mesala hiç takılma felan yok.

if

@tarık_07, Tercihler > Gelişmiş > Tarama Başlığı > "Mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan"

tarık_07

Kapattım onu takılmalar devam ediyor :-) :-) Vay arkadaş ya ne sorunmuş çözemedik gitti.

tarık_07

Ben swap alanı oluşturmadım acaba 2 gb ram yetmiyo olabilirmiki. Gerçi yetmese öncede olurdu bu sorun, bu sorun son zamanda oldu kaç yıldır kullanıyorum böle bi sorun olmamıştı swapsız kullanorken.