Tamamen Linux İlle de Linux

Başlatan illedelinux, 08 Ekim 2016 - 20:50:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

illedelinux

Site tanıtmak her ne kadar reklam olsa da kendim böyle bir amaç taşımıyorum. Zaten uzun süredir bu düşünce nedeniyle forumda tanıtma gereği görmedim. Sitemi tanıtma nedenim sadece bilgi paylaşımı amacıyladır. Madem ki, Linux ile ilgili acemice de olsa bir şeyler yapıyoruz o halde hem herkes yararlansın hem de kendim diğer ziyaretçilerden bir şeyler öğreneyim. Sonuçta bilgi paylaşıldıkça değer kazanır, bu bir özgür yazılım üzerine ise benim için değeri daha bir önemlidir.
Linux merakı Linux sevgisine dönüşünce önce onu kullanırken daha sonra onu yaşamaya başladım.
Böylece ille de Linux ısrarı, onun bir parçam olduğunu hissetiğimde başladı.
Ayrıca şimdilik düşünce bazında ama iletişim sayfasından benimle irtibata geçen arkadaşlar İlledelinux'da bilgi paylaşabilir veya kendine ait bir köşe açabilir...

Site adı:      İlledelinux
Site adresi:  https://illedelinux.blogspot.com.tr/
Sahibi:        İlledelinux
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

snorlax

Elinize sağlık ve hatta blog tasarımınız gayet güzel olmuş.. Konulardan biri dikkatimi çekti "hem var hem yok" konusu.. İonos dağıtımı biraz araştırdım da kendisine ait bir deposunu bile bulamadım :D
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

ata1

Burada değilde foruma eklemeleri için iletseydın keşke reklam olarak algılandı  :o
hepimizin bloğu orada var  :))
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=17310.msg607176#new

illedelinux

Alıntı YapBurada değilde foruma eklemeleri için iletseydın keşke reklam olarak algılandı  :o
hepimizin bloğu orada var  :))
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=17310.msg607176#new

ata bilgi için teşekkürler, oradan haberim sayende oldu, bilseydim o başlığa eklerdim :) şimdi tekrar eklemeye gerek yok bence :)

Alıntı YapElinize sağlık ve hatta blog tasarımınız gayet güzel olmuş.. Konulardan biri dikkatimi çekti "hem var hem yok" konusu.. İonos dağıtımı biraz araştırdım da kendisine ait bir deposunu bile bulamadım :D

@snorlax, o dağıtım mükemmel bir dağıtım, kendisine ait deposu ben de yok biliyordum, Sourceforge sitesinde depoluyor, iki ay kadar kullandım ama gerçekten çok ilginç yeri-yurdu belli değil ama paralı sürümü dahi varmış :)

ata1

bence eklemezsen istek olarak değil de reklam yapan olarak algılanırsın ayrıca istek yapmazsan kaydedeceklerini sanmıyorum   :))

Secret++

Merhaba.

fron-end kısmı hiç iç açıcı değil  :)

illedelinux

Alıntı Yapfron-end kısmı hiç iç açıcı değil  :)

@Secret++, farkındayım uyarın için teşekkürler, biraz yavaş da olsa düzenlemeler devam ediyor :)

sinan54

Benimde ilgimi filimler bölümü çekti...Kaliteli ve izlenmesi gereken filimler gibi duruyor.Filim özetlerinden bu kanıya vardım.

illedelinux

Alıntı YapBenimde ilgimi filimler bölümü çekti...Kaliteli ve izlenmesi gereken filimler gibi duruyor.Filim özetlerinden bu kanıya vardım.

@sinan54, o filmlerin tamamı gerçek yaşanmış ve gerçekten kaliteli filmler. Bunları paylaşmayı uygun gördüğüm için siteye ekledim, bu tür gerçekten alınma filmler biraz da eğiticidir onun da payı büyük...

sinan54

Orada bende film önermek isterim ama nasıl ekleme yapılır bilmiyorum.

illedelinux

Alıntı YapOrada bende film önermek isterim ama nasıl ekleme yapılır bilmiyorum.

sinan54 İlledelinux iletişiminden mesaj göndermen yeterli :)
Bahsettiğim gibi isteyen iletişimden bana mesaj göndererek paylaşımlarda bulunabilir ve çok memnun olurum :)

bugra9

Bu bölüm zaten kişilerin açık kaynak kodla ilgili içeriğe sahip sitelerini tanıtması için açıldı. Gezegen sistemi ise daha farklı bir olay. Oradaki amaç isteyerek kayıt olmuş kişilerin kendi sitelerinde yayınladıkları yazılarının özetini tek bir yerde toplamak. Böylece örneğin ben, özgür yazılımla ilgili bir yazı okumak istediğimde site site gezmek yerine tek bir yerden yazılara göz gezdirebilirim. Beğendiğim bir yazı olursa da yazının bulunduğu sayfaya giderim. Amaç kolaylık sağlamak.