Gnome nvidia

Başlatan VetMed, 04 Ekim 2016 - 15:50:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VetMed

Merhaba arkadaşlar gnome kullanan bi dağıtım kullanmak istiyorum ancak ekran kartı sürücüsünde sorun yaşadım nvidia 820m ekran kartım var genelde diğer dağıtımlarda kolayca sürücü bulma ile yapıyordum ancak ubuntu gnome da bi kaç defa denedim yükledikten sonra açılmadı siyah ekranda kaldı fedorada yüklemeyi beceremedim günlük rahatça kulanabileceğim bi dağıtım tavsiye edermisiniz aslında direk ubuntu gnome kullanmak istiyorum ama ekran kartı sürücüsünü yükleyince açılmıyor bir daha siyah ekranda kalıyor nvidia nın kendi sitesinden inen  .run dosyasıyla mı kurulum yapmam lazım yoksa sağlıklı olması için onu da nasıl yaparım yardım ederseniz çok sevinirim.

ata1

Kolay gelsin arkadaşım  manjaro ile  kuruluma başlarken ekran kartı kurulumunu dahil eder kurulum bittiğinde masa üzerine sahipli sürücü ile düşebilirsin.
nasıl dersen kurulum ilk aşamasında f2 ile dil seçimi yaparsın ardından aynı ekranda 2 seçenek olan non free driver ile başlatırsın kurulumu.
işlemleri tamamlayıp kurulumu bitirdiğinde o kendisi ekran kartını kurmuş olacaktır. Günlük kullanıma uygun son kullanıcı dostudur.

VetMed

Deb paketleri Ubuntu türevlerini kullanmaya alıştım manjaro da aynı şeyleri yapabilir miyim Ubuntu Gnome a sürücü yüklemenin kolay bi yolu var mı bildiğiniz yada teşekkürler tavsiye için.

ata1

Aanjaro arch tabanlıdır paketler aur depodadır yaourt -S paket adı ile yada pacman -S paket adı ile kurulum yapılır deb paket kullanılmaz.
ubuntu konsunda diğer arkadaşlarımın önerilerini bekleyin manjaro zor geldi ise

meda

Opensuse-Gnome tavsiye edebilirim. Yast pek çok konuda yardımcı olacaktır. https://software.opensuse.org/421/en 
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

VetMed

teşekkür ederim cidden ikisini de deniyicem umarım zorlanmam.

evenft

Manjaro ya pentest tools kurulabiliyor mu? @ata1

ata1

5 gb olan black arch toolsların tamamı kurulur yada parça parça tane tane kurulur. Ki kalıden bir gömlek yukarıdır. Tabi kullanıcısına göre

http://manjaro.gen.tr/forum/index.php?topic=1845.msg13507#msg13507