Laptop recovery??

Başlatan ylmz, 05 Ekim 2016 - 02:30:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ylmz

arkadaşlar vahim bişey oldu benim leptopa öylesine ubuntuyu kurmak istedim kurdum sonra ne oldu benim recovery tuşu artık çalışmadı recover olmadan edemem ubuntunun içinde hapsoldum sistem doğru çalışsa güzel hızlı bir sistem ama birsürü eksik var windos kullanıcısını sap gibi ortada bırakır ne exe ne iso kalıbı oluşturma gerekli programları yüklediğim halde hiçbirşey çalışmıyor bilgisayarı kırıp yenisini alma noktasına geldim kafayı yememe az kaldı biri bana yardımcı olsun

ata1

yapmak istediğiniz açıklayın yönlendirelim

ylmz

bir şey var istediğim o da recovery i çalıştırmak böylece orjnal sisteme döneceğim sonra daha değişik bir şekilde tekrar yüklerim ubuntuyu

ata1

iyide lınuxda  recovery grub üzerinden wndows kurulu ise sende bu çalışacaktır win üzerinden dene  dual boot mu kurdun ?

ylmz

benim lisanslı sistemim windows 7 sistem bozulduğunda assist tuşundan leptopu formatlıyordum dual boot derken neyi kasdettiğini bilmiyorum

ata1

windows yanınamı kurdunuz linuxu dual boot 2 sistem anlamına gelmekte

ylmz

hayır windows yanında kurmadım

ata1

o zaman aynı işlemi yapmayacak zaten rcowery modu linux için işlem yapacak bu senin işine yaramaz kısacası ya windows kuracaksın yada bu şekilde devam edeceksin
farklı yöntem bilen arkadaşım varsa sana yanıt yazacaklardır .

ylmz

saol ilgilendiğin için

StarKl

bende aynı hatayı yaptım windows silindi recovery(lenova y510p) çalısmıyor bastğımda normal ubuntuyu açıyor bilen arkadaşlar varsa bende sevinirim

ekremsenturk

Window'su kurulum Dvd'sinden kuracaksın. Veya Recovery bölümünün yedeğini daha önce Dvd'ye yazdırdıysan, oradan kurulum yapacaksın. Windows'sun Recovery'si de, İnternetexplorer'i da, Windows Media Player'da ve daha ne varsa, Linux'ta çalışmaz.