[Çözüldü] Openvpn çalışmıyor... Hata TLS Error: TLS handshake failed

Başlatan evenft, 18 Eylül 2016 - 15:42:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

evenft

Arkadaşlar merhaba openvpn kurulumundan sonra, bir de network-manager-openvpn kurulumunu yapıp network-manager üzerinden çalıtırmaya kalktıgımda surekli sorun alıyorum ama başka yerlerden indirdiğim openvpn   presetleri bağlantı kuruyor... Sorun ne olabilir?... Yol olarak bunları https://www.linoxide.com/ubuntu-how-to/configure-openvpn-ubuntu-16-04/#comment-2402 ve https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-an-openvpn-server-on-ubuntu-16-04 izledim... Yardım edebilecek arkadaşlara cok teşekkür ederim...

heartsmagic

Uzun süredir ağ yöneticisindeki bu sorun devam ediyor. Senin de gözlemlemiş olduğun üzere bazı yapılandırmalar çalışıyorken bazıları çalışmıyor. En son denememde ben de bağlanamamıştım örneğin. Oysaki bir öncesinde hallettiğimi hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

evenft

Başka yerden indirdigim presetler calısyor... Galiba ufw den ya da iptables dan kaynaklanıyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2016 - 21:01:17

Sorun çözüldü...port u 443 yapınca çalışıyor...

heartsmagic

Aynı sorundan bahsetmiyoruz o hâlde. Benim bahsini ettiğim durumun kısıtlamayla veya portla ilgisi yok.
Hangi portu değiştirmekten bahsediyoruz burada? Bir güvenlik duvarı arkasında mısın? Konuyu biraz daha açıp ardından etiketlersin, sonra kapatırız.

evenft

Abi ufw var fakat kurulum yaparken kendi server ip ni gosteriyorsun... Genelde bu port 1194 oluyor...Zaten network manager da soruyor advanced settings te 1194 yoksa baska bir port mu diye... Portu 443 olarak tanıttıgında openvpn baglanıyor... Bir de tabi ufw izinlerini vermen gerekiyor...
sudo ufw allow 1194/udp
sudo ufw allow OpenSSH gibi... Tabi 1194 ü 443 yapıyorsun...

heartsmagic

Tamamdır, ben başlığa uğrayıp da neden çalışmıyor diyenler için ek açıklama istemiştim. Haliyle sen güvenlik duvarı ile sınırlamaya gitmişsin sistemde. Bunun için de açık olan bir port kullanmışsın. Hoş, kendi sisteminse 443 yerine normal porta izin verip de devam edebilirdin.

Forumda çözülen konular için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Geri bildirim için teşekkürler.

naklov

Merhabalar,

openvpn yükleyip  vpnbook servis sağlayıcısı için gerekli ayarları yaptım fakat şuan ülkemizde github engeli var, projeyi sisteme yüklemem gerekiyor. Phpstorm ile githuba pull ettiğimde 443 port hatası alıyorum openvpn için özel bir işlem mi yapmamız gerekiyor.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

neynefes

evenft

hocam vpnbook.com sitesinden openvpn bolumune gelin ve oradan herhangi bir paketi indirin... download ettiginiz paketten herhangi bir .ovpn dosyasını openvpn network manager da configure vpn-add vpn-- add file (en alttaki) ekleyip vpnbook.com daki openvpn isim ve password u gririp calsıtırın...

naklov

Alıntı yapılan: evenft - 15 Ekim 2016 - 22:05:27
hocam vpnbook.com sitesinden openvpn bolumune gelin ve oradan herhangi bir paketi indirin... download ettiginiz paketten herhangi bir .ovpn dosyasını openvpn network manager da configure vpn-add vpn-- add file (en alttaki) ekleyip vpnbook.com daki openvpn isim ve password u gririp calsıtırın...

Şu an github engeli kalktı sorunum çözüldü fakat o zamanlar yaptığım işlemde ca,certificate,key işlemlerini halledip vpn ile bağlantı sağlıyordum zaten. Phpstorum ile githuba projeyi push ettiğimde yukarıdaki hatayı alıyordum. O sorunu nasıl geçebiliriz lazım olduğunda elimizde olsun :)
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..