Elementary OS 0.4 Loki için Tweaks kurulumu

Başlatan tosun, 15 Eylül 2016 - 19:14:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tosun

sudo apt install software-properties-common

sudo add-apt-repository ppa:philip.scott/elementary-tweaks && sudo apt-get update

sudo apt-get install elementary-tweaks

Elementary Tweaks

Kaynak:http://elementaryos.stackexchange.com/questions/6828/how-can-i-install-elementary-tweaks-on-loki
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

furyzer0

Teşekkür ederim. Yanlış hatırlamıyorsam eski tweaks de panel sekmesi vardı ve transparan yapabiliyorduk burada da böyle bir seçenek var mı ve ya nasıl yapabilirim?

tosun

Alıntı yapılan: furyzer0 - 15 Eylül 2016 - 19:58:47
Teşekkür ederim. Yanlış hatırlamıyorsam eski tweaks de panel sekmesi vardı ve transparan yapabiliyorduk burada da böyle bir seçenek var mı ve ya nasıl yapabilirim?
Varsayılan temada üst panel zaten saydam.Değilse şayet tweaksden GTK+ yı elementary olarak değiştirin.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

furyzer0

Alıntı yapılan: tosun - 15 Eylül 2016 - 21:16:41
Varsayılan temada üst panel zaten saydam.Değilse şayet tweaksden GTK+ yı elementary olarak değiştirin.
Pardon dock demek istemiştim Altında beyaz bir taban var ya onu kaldırmak istiyorum eski tweak tolda yapabiliyorduk.

tosun

Alıntı yapılan: furyzer0 - 15 Eylül 2016 - 21:19:04
Alıntı yapılan: tosun - 15 Eylül 2016 - 21:16:41
Pardon dock demek istemiştim Altında beyaz bir taban var ya onu kaldırmak istiyorum eski tweak tolda yapabiliyorduk.
Bildiğim kadarıyla yok...

furyzer0

tesekkur ederum siz elinizden geldigi kadar yardim ettiniz.

VIA-T7D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MaRZoCHi

Ctrl + Sağ tıklayarak alttaki panelin ayarlarını yapabilirsiniz. "Prefrences" ctrl + sağ tıklayınca açılıyor.

ghvcn

arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var yardımcı olurmusunuz.
agah@agah-N53Jq:~$ sudo apt install software-properties-common
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
E: software-properties-common paketi bulunamadı

neredeyse hiçbir şey kuramıyorum. ve sürekli aynı hatayı oluyorum. tweaks kurmaya çalıştığımda da aynı sorun oluyor. depo da ekleyemedim.

agah@agah-N53Jq:~$ sudo add-apt-repository ppa:philip.scott/elementary-tweaks
sudo: add-apt-repository: komut bulunamadı

noedit

bu gün itibariyle ben de bu sorunu yaşadım hatta sistemde bir sey olmuştur diye yedeklerimi alıp temiz bir format attım güncellemeleri bile yapmak için depo güncellerken aşırı bekletti beni elementary tweaksde aynı sorunu yaşadım büyük ihtimal depolardan kaynaklı sorun fakat tahammül edemeyip ubuntu 17.10 a geçiyorum şuan büyük ihtimal çözülür ama böyle çalışan bir şeyi durup dururken bozmalarıda hiç hoş değil senden kaynaklı sorun değil yani.
Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.

ghvcn

bende ubuntu 16.04 kurdum zaten bana stabil bişey. telekkürler

m2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi