[Çözüldü] Java yüklerken sorun?

Başlatan demir, 13 Nisan 2008 - 03:53:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demir

Sorunu çıkartan java.. Ancak java sorunsuz çalışıyor...

Bir çok uygulamayı içinde barındıran  ubuntu-restricted-extras'ı kurdum.. Sanırım onun hardy heron sürümünde paketin içinden java çıkartılmış.. Java yüklenmedi..

Ben de javayı Synaptic'ten yükledim.. Sanırım fazladan 1-2 paket seçtim.. Ya da bilmiyorum..

Bir program yüklerken ya da update yaparken hata alıyorum..

Sistemin önerisie uyarak dpkg --configure -a yazınca aşağıdaki çıktıyı aldım..  Ne yapmalıyım?

Bu arada sistemin önerdiği adrese gidip o .zip paketlerini aradım ancak bulamadım.. Orada dosya ismiyle değil paket ismiyle indirmeler vardı..

root@redubuntu:/home/demir# dpkg --configure -a
Setting up sun-java6-doc (6-05-0ubuntu1) ...
This package is an installer package, it does not actually contain the
JDK documentation.  You will need to go download one of the
archives:

jdk-6-doc.zip jdk-6-doc-ja.zip

(choose the non-update version if this is the first installation).
Please visit

http://java.sun.com/javase/downloads/

now and download.  The file should be owned by root.root and be copied
to /tmp.

[Press RETURN to try again, 'no' + RETURN to abort]

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Sypro

var olan java paketlerini kaldırın, update yapın, java'yı ya .deb formatında bulup yükleyin ya da ekle/kaldırdan sadece onu seçerek yükleyin. java yüklendikten sonra terminal üzerinden onaylanamız gereken bir kaç şey var, onları atlamış olabilirsiniz. takip ederek yaparsanız sorun kalmaz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

demir

Tüm java paketlerini kaldırdım.. Elle yaptım..  Ne demişler bir işin doğru yapımasını istiyorsan kendin yap :)

sudo apt-get install sun-java6-bin

Kurdum sorun yok..

Sağol Sypro
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Sypro

:)

Çözüldü olarak değiştiriecektim, fırsat olmadı.
teşekkürler..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."