[Çözüldü] Papers Please oyun açılmadan donuyor.

Başlatan elementaryos, 06 Eylül 2016 - 15:42:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elementaryos

Merhaba arkadaşlar..

Papers Please oyununu Wine ile açmayı denedim. Şöyle oyun her zaman açılmıyor. 5 kere çalıştırmayı denediğimde 1 kere açıldı sadece. Çalıştır dediğimde klasör boyutunda donma sorunu oluşuyor. (Ekte resim mevcut)

Oyunu açtığımda da dil seçme bölümünde yine ekteki resimdeki  gibi hata oluşuyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
elementaryos

bugra9

Merhaba,

Almanca dil dosyasında sorun var gibi görünüyor. Eğer sistemi Almanca olarak kullanmayacaksan loc klasöründe bulunan de.zip isimli dosyayı Masaüstün gibi oyun klasörü dışında bir yere taşıyıp tekrar dener misin? Eğer dil seçim yerinde yine hata verirse bu dosyayı eski yerine taşırsın.

elementaryos

Alıntı yapılan: bugra9 - 06 Eylül 2016 - 19:09:49
Merhaba,

Almanca dil dosyasında sorun var gibi görünüyor. Eğer sistemi Almanca olarak kullanmayacaksan loc klasöründe bulunan de.zip isimli dosyayı Masaüstün gibi oyun klasörü dışında bir yere taşıyıp tekrar dener misin? Eğer dil seçim yerinde yine hata verirse bu dosyayı eski yerine taşırsın.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ancak dediğinizi yaptım hatta tüm dil dosyalarını atıp en ve tr yi orada tuttum tr ye geçiş yaparken de aynı şekilde hata verdi.
elementaryos

bugra9

Aynı hatayı mı verdi? (de.zip diye) Eğer öyleyse başka bir dil dosyasını aynı yere kopyalayıp adını de.zip olarak değiştirip dener misin. (Belki tüm dil dosyalarının olmasını ve hatasız bulunmasını istiyordur.)

Bir de bu oyunun linux sürümü bulunuyor niye wine ile çalıştırmayı deniyorsunuz?

elementaryos

Alıntı yapılan: bugra9 - 06 Eylül 2016 - 19:56:33
Aynı hatayı mı verdi? (de.zip diye) Eğer öyleyse başka bir dil dosyasını aynı yere kopyalayıp adını de.zip olarak değiştirip dener misin. (Belki tüm dil dosyalarının olmasını ve hatasız bulunmasını istiyordur.)

Bir de bu oyunun linux sürümü bulunuyor niye wine ile çalıştırmayı deniyorsunuz?
Evet şimdi gördüm Linux sürümünün olduğunu. Tamamdır teşekkür ederim.
elementaryos

bugra9

Rica ederim, eğer konu sizin için çözüldüyse şöyle bir uygulamamız var.
http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi