Yeni Ubuntu kullanıcısıyım, kendi wifi'ım gözükmüyor.

Başlatan Nogrod, 05 Eylül 2016 - 21:00:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nogrod

Merhaba doğru yere mi açıyorum konuyu emin değilim, benim problemim, daha önce windows kullanırken kullanabildiğim wifi'ı ubuntuyu yükledikten sonra kullanamamak. Şöyle ki wifi'da komşumum wifi'ını görebilmeme rağmen kendi wifi'ım gözükmüyor. Birkaç çözüme bakmama rağmen bir sonuç elde edemedim. Yardım edebilirseniz çok minnettar olurum teşekkürler.

sinan54

Öncelikle modem arayüzüne girip ağınızın gizli olup olmadığını kontrol ediniz.

mt

bugra9

Bağlantınız hangi kanaldan yayın yapıyor. 11. kanalın üstündekiler bazı cihazlarda sorun yaratabiliyor. Modem ayarlarından bakabilirsiniz.

mt

Modeminizin "Kablosuz Ağ Ayarları" Menüsünden Hangi Kanalda olduğunaza bakabilrisiniz.

Nogrod

Cevaplar için teşekkür ederim, belirttiğiniz ayarlara nasıl girebileceğimi bilmiyorum. Kullandığım wifi gizli değil ama ubuntu işletim sistemine gizli gibi gözüküyor. Her ubuntuyu açtığımda gizli wifi'a bağlan seçeneği ile bağlanabiliyorum. Görünür yapmamın yolu var mıdır?

hatas

Alıntı yapılan: Nogrod - 06 Eylül 2016 - 12:25:55
Cevaplar için teşekkür ederim, belirttiğiniz ayarlara nasıl girebileceğimi bilmiyorum.

Modem ayarlarına UbuntuViki'deki Modemler sayfasında anlatıldığı gibi Firefox vb. herhangi bir web tarayıcıyı açıp adres çubuğuna modemin kendi IP numarasını girip enter yaparak ulaşabilirsiniz. Modemin standart IP numarasını, ön tanımlı kullanıcı adını ve modem parolasını cihazın kullanma klavuzunda bulabilir ya da internette arama yaparak öğrenebilirsiniz.

emredemirel

merhaba. ben de dün ubuntu yükledim benim netbook da wifi ağını görüyor ama şifreyi doğru girmeme rağmen bağlanmıyordu. sonra şifreyi girerken şifreyi göster seçeneğini inaktif edince bağlandım. sizinki de belki böyle saçma bir sebepten bağlanmıyordur. bir deneyin bence