XFCE için nasıl tema bulurum ve nasıl kurabilirim?

Başlatan Linax, 05 Eylül 2016 - 10:54:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linax

Evet,arkadaşlar.Gnome kullanıcılarına özenerek ben de bir Xubuntu(Xfce) Teması kurmak istiyorum fakat tema bulamadım.Bu temaları gösterecek bir site ve nasıl kurulacağını anlatabilir misiniz?
İyi Günler
Yoksa her şey yeniden mi başlayacak?

Nabi

Burası  yardımcı olabilir.

https://www.xfce-look.org/browse/ord/latest/ 

Birde Xfce tutkunu @ata bey var. O size Xfce hakkında her türlü yardımcı olur :)
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

Linax

Alıntı yapılan: Nabi - 05 Eylül 2016 - 11:15:49
Burası  yardımcı olabilir.

https://www.xfce-look.org/browse/ord/latest/ 

Birde Xfce tutkunu @ata bey var. O size Xfce hakkında her türlü yardımcı olur :)
Onu zaten biliyorum.XFCE'yi her zaman ben de desteklerim.Zaten sağolasın her sorunumu o çözüyor :D
Onu çok yordum,buradan tekrar teşekkürler :D
Bu arada kaynak yabancı,türkçe kaynak bulabilir misiniz?

ata1

xfce look xfce için türkçe kaynak bulamazsın olsa da yeterli olmaz. Takıldığın yerleri sor

Linax

1.Verdiğiniz bağlantıda(https://www.xfce-look.org/browse/ord/latest/) hangi bölümden (greatest,latest,most downloaded mi) ve nasıl indireceğim?
2.İndirdiğim bu şeyi nasıl kuracağım?
3.Sistemimde kasma(vs.) gibi sorunlar yaratır mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Eylül 2016 - 17:35:32

Bana uygun bir tema önerir misiniz? https://www.xfce-look.org/p/1003021/ Temasını beğendim fakat kenarlıkları bana Windows'u hatırlatıyor ve bunu şu anda hatırlamak istemiyorum.
Bu arada sistemi kastırmayacak bir tema varsa önerir misiniz?

ata1

beğendiğin temaya tıkla sayfaya gidersin orada file yazana tıkla indir.  :))
indrdiğin dosyayı ayıkla doyaları kopyala ve yapıştır yöntemi ile şu yollara atarsın
/usr/share/icons/
/usr/share/themes/

bugra9

Eğer yönetici yetkisine sahip olmadan yüklemek ve sadece kendi kullanıcın için etkin olmasını istiyorsan, tema dosyasını ~/.themes/ dizinine simge dosyasını ise ~/.local/share/icons/ dizinine atabilirsin.

Linax

Alıntı yapılan: ata1 - 05 Eylül 2016 - 18:09:47
indrdiğin dosyayı ayıkla doyaları kopyala ve yapıştır yöntemi ile şu yollara atarsın
/usr/share/icons/
/usr/share/themes/
Cahilliğime aldırmayınız ama ayıklamak derken?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Eylül 2016 - 19:41:42

Alıntı yapılan: bugra9 - 05 Eylül 2016 - 18:32:16
Eğer yönetici yetkisine sahip olmadan yüklemek ve sadece kendi kullanıcın için etkin olmasını istiyorsan, tema dosyasını ~/.themes/ dizinine simge dosyasını ise ~/.local/share/icons/ dizinine atabilirsin.
Teşekkürler.

Toor

Alıntı yapılan: Linax - 05 Eylül 2016 - 19:41:13
/usr/share/icons/
/usr/share/themes/
Arşivden çıkartmaktan bahsediyor sanırım.

/usr/share/themes klasörüne yada ev dizinindeki .themes klasörüne arşivden çıkarttığın klasörü atman yeterli. Kendini çok kasmana gerek yok :P

Linax

Alıntı yapılan: Toor - 05 Eylül 2016 - 19:44:54
Alıntı yapılan: Linax - 05 Eylül 2016 - 19:41:13
/usr/share/icons/
/usr/share/themes/
Arşivden çıkartmaktan bahsediyor sanırım.

/usr/share/themes klasörüne yada ev dizinindeki .themes klasörüne arşivden çıkarttığın klasörü atman yeterli. Kendini çok kasmana gerek yok :P
Benim korktuğum şey sisteme (verecek ise) vereceği kasma veya herhangi bir hata.Ayrıca bazıları masaüstü,bazıları icon teması.Kafam karıştı  ???

ata1

indirdiğin dosyaları söylediğim yollara atarsan sorun çıkmaz sorunlu olan olur ise sistemde geri silersin çok emin değilsen ne nedir diye her iki yana da dosyayı at

ayıklamak ise indirdiğin dosya tar.gx gibi bir uzantısı vardır bunu arşivden çıkart demek