World Of Warcraft Ubuntu 'Ciddi Bİr Problem' Hatası

Başlatan barbarossa208, 03 Eylül 2016 - 19:20:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barbarossa208

Az önce WoW indirdim wine'da . How to install videosunu izledim en üstte çıkan. Orada denilen her şeyi harfi harfine yaptım ancak çalışmadı. Cİddi bir problemle karşılaştı diyor. Bunu nasıl aşacağımı bilen var mı ?

eronis

Aynı konuyu zaten açmışsınız ?

PlayonLinux'un install bölümünden mi denediniz ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

barbarossa208

Alıntı yapılan: eronis - 03 Eylül 2016 - 19:51:54
Aynı konuyu zaten açmışsınız ?

PlayonLinux'un install bölümünden mi denediniz ?
Orada yanlış yere açtım da kaldıramadım malesef. Evet PlayOnLinux'tan indirdim. "How to play World of Warcraft (any version) on Ubuntu 14.04, Linux Mint 17........" adlı videoda ne denilirse yaptım. Ama şöyle benim 16.04 ve bazı yerlerde versiyonları yükselttim.

eronis

Video'nun linkini alabilir miyim ? Ne yaptın ? Nerede yanlış yaptın daha rahat çıkarırırz.

Not: Yanlış bölüme açılan konuları zaten yöneticiler doğru bölüme alır. 2. konu açmak yerine bir yöneticinin doğru yere almasını beklemek, hatta bir yöneticiye bununla ilgili bildirimde bulunmak her zaman iyi bir fikirdir :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

barbarossa208

Alıntı yapılan: eronis - 03 Eylül 2016 - 20:16:00
Video'nun linkini alabilir miyim ? Ne yaptın ? Nerede yanlış yaptın daha rahat çıkarırırz.

Not: Yanlış bölüme açılan konuları zaten yöneticiler doğru bölüme alır. 2. konu açmak yerine bir yöneticinin doğru yere almasını beklemek, hatta bir yöneticiye bununla ilgili bildirimde bulunmak her zaman iyi bir fikirdir :)
Doğru dedin hocam kusruma bakma :) . https://www.youtube.com/watch?v=Z3SrIoUOsW8

eronis

2014'ün video'su bu yapma :D

PlayonLinux'u kur. Wine sürümlerini yönet deyip x86'dan (32 bit) 1.9.16 sürümünü indir. Ayarlar bölümünden WoW adında yeni bir sanal makine oluştur. Bu makine 1.9.16 kullanacak, unutma. Sonra ayarlar bölümünde sağda en sondaki sekmeye gel ve dizini aç de. World of Warcraft dosyalarını buraya at. Bazı ekler yüklemen gerekecek.

- Core Fonts
- İE
- directx/quartz
- dotnet
- vcrun
- crypt32
- mfc
- winhttp/wininet
- wmp
- wsh
- xact
- xaudio
- xna

paketlerini kesin yükle. Versiyon vermedim, bilerek. Kurulmayanları görmezden gelebilirsin. Eski versiyondan kurmaya başla. Misal dotnet2.0 ve sp2'si oldukça kullanışlılar. Ne tür bağımlılıklar yükleyeceğin, yüklemeyeceğin oyundan oyuna değişir. Deneme, yanılma yoluyla bunların hangisini kuracağını kendin seçmelisin.

barbarossa208

@eronis hocam 18 i de var. Hocam ayarlar kısmını filan diyorsun da bende öyle bir dizin aç filan yok. Tamam yeni sanal makine açtım 1.9.16'yı kurdum WoW ismini verdim ama dizin aç filan anlamadım.

eronis

Alıntı yapılan: barbarossa208 - 03 Eylül 2016 - 21:14:37
@eronis hocam 18 i de var. Hocam ayarlar kısmını filan diyorsun da bende öyle bir dizin aç filan yok. Tamam yeni sanal makine açtım 1.9.16'yı kurdum WoW ismini verdim ama dizin aç filan anlamadım.

Ayarlar = Playonlinux'taki çark butonu

barbarossa208

Buradayım şu an. Sizin dizin aç dediğiniz yer 3 aşağı 5 yukarı burası mı ?

eronis

barbarossa208

Hocam bana video filan gösterebilir misin ? Böyle uzun sürecek gibi.

eronis

Alıntı yapılan: barbarossa208 - 03 Eylül 2016 - 22:32:37
Hocam bana video filan gösterebilir misin ? Böyle uzun sürecek gibi.

Elimde oyununun kendisi olsaydı eyvallah ama oyun yok elimde :)

https://www.youtube.com/watch?v=6GfC8bMAG_E

https://www.youtube.com/watch?v=EyEXtmgdFd0

Dener misin ?

barbarossa208

eronis

Alıntı yapılan: barbarossa208 - 04 Eylül 2016 - 00:54:22
Hocam ikisi de arch için. Ben ubuntuyum.
Yapman gereken tek şey pacman -S yerine apt install yazmak genel olarak yada sadece paket isimlerini synaptic'te aratabilirsin. Geri kalanı aynı.

barbarossa208

Hocam ilk komutlar için ben de öyle yaptım ama geri kalan "sudo apt install lib32-nvidia-utils lib32-nvidia-libgl" filan yazdığımda libgl ile lib32 bulunamıyor filan yazıyor. Geri kalanını da yaptım ama yine açılmadı. Yine de teşekkür ederim.

eronis

Nvidia kullanıcısı mısın ? Yazılım ve Güncellemelerde multiversal etkin mi ? Ayrıca onları kurmakla uğraşma derim, driver'lar Ubuntu tarafında hassas konulardır gördüğüm kadarıyla :) Bir video'da kur denilen bir sürücüyü sorgulamadan kurmanı tavsiye etmem. Sen direk kurulum kısmına geç. Adam wine kurdu, playonlinux kurdu.

https://www.youtube.com/watch?v=6GfC8bMAG_E
(8:25)
Orada World of Warcraft yaz ve onu seç.

Video'dakileri aynen yapmayacaksın, video fikir vermesi içindi.

bugra9

İlave olarak youtube ile "ubuntu world of warcraft" araması yaparsan bir sürü video karşına çıkacaktır. Örneğin;
How to install world of warcraft in ubuntu 16.04
Installing World of Warcraft WOW on Ubuntu 16 04 in 2016
World of Warcraft in Ubuntu

Sonuçta hepsi aynı kapıya çıkıyor.

barbarossa208

World Of Warcraft For Ubuntu araştırmasından sonra çıkan ilk videoda da demiş zaten heartstone üzerinden git diye. Ama işte hepsini yaptıktan sonra olan yine bu hata. Bu hatayı giderirsem blizzard'a da girebileceğim. Tek sıkıntım bu hata. Forumda bu hatayla karşılaşan biri daha olmuş Metin2 de ama.
Gelişme: Offline girdim indiriyorum. Ama nasıl gireceğim bilemedim online olmama izin vermediği sürece oyunu indirmek gereksiz kalır.

plazma

Ubuntu için olan videosuda varmış
https://youtu.be/sNbn6pCIA2Q

Nvidia kısmında karışıyor galiba olay ekran kartı çıktılarını aktarırmısınız
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

barbarossa208

sudo apt-get install mesa-utils
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
mesa-utils zaten en yeni sürümde (8.3.0-1).
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  bbswitch-dkms dkms fonts-horai-umefont fonts-unfonts-core fonts-wqy-microhei
  gnome-exe-thumbnailer lib32gcc1 libc6-i386 libcuda1-340 libgif7 libgif7:i386
  libjansson4 libllvm3.8 libllvm3.8:i386 libp11-kit-gnome-keyring:i386
  libxnvctrl0 linux-headers-4.4.0-21 linux-headers-4.4.0-21-generic
  linux-headers-4.4.0-31 linux-headers-4.4.0-31-generic
  linux-image-4.4.0-21-generic linux-image-4.4.0-31-generic
  linux-image-extra-4.4.0-21-generic linux-image-extra-4.4.0-31-generic
  linux-signed-image-4.4.0-31-generic ocl-icd-libopencl1:i386 odbcinst
  odbcinst1debian2 p11-kit-modules:i386 p7zip primus-libs primus-libs:i386
  primus-libs-ia32:i386 screen-resolution-extra socat ttf-wqy-microhei
  unixodbc wine-gecko2.21 wine-gecko2.21:i386 wine-mono0.0.8
  xserver-xorg-legacy
Bu paketleri kaldırmak için 'sudo apt autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 22 paket yükseltilmeyecek.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'xenial-partner.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 16.04.1 LTS
Release: 16.04
Codename: xenial

lspci -nnk | grep "VGA\|3D\|Display" -A2
00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller [8086:0166] (rev 09)
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. 3rd Gen Core processor Graphics Controller [1043:1457]
Kernel driver in use: i915
--
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GF119M [GeForce 610M] [10de:1058] (rev a1)
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. GF119M [GeForce 610M] [1043:1457]
Kernel driver in use: nouveau

glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
Extended renderer info (GLX_MESA_query_renderer):
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ivybridge Mobile
    GL_ARB_conditional_render_inverted, GL_ARB_conservative_depth,
    GL_MESA_texture_signed_rgba, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,
    GL_ARB_compute_shader, GL_ARB_conditional_render_inverted,
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp, GL_NV_light_max_exponent,
    GL_OES_fbo_render_mipmap, GL_OES_get_program_binary, GL_OES_mapbuffer,

xrandr
Screen 0: minimum 8 x 8, current 1366 x 768, maximum 32767 x 32767
LVDS1 connected primary 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 340mm x 190mm
   1366x768      60.00*+
   1360x768      59.80    59.96 
   1280x720      60.00 
   1024x768      60.00 
   1024x576      60.00 
   960x540       60.00 
   800x600       60.32    56.25 
   864x486       60.00 
   640x480       59.94 
   720x405       60.00 
   680x384       60.00 
   640x360       60.00 
DP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VIRTUAL1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

dpkg -l | egrep "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"
(Yanıt Yok)
Hocam tek yapılması gereken o size gösterdiğim hata. O kalkarsa problem çözülecek. Onun nasıl kaldırılacağını bilen yok mu ?

plazma

barbarossa208

Alıntı yapılan: plazma - 04 Eylül 2016 - 02:46:15
sudo apt-get autoremove
ile bir temizlik yapın.
Hocam hepsini tekrar indirecek miyim yine ?

eronis

Aynı hatayı ben de aldım, wine versiyonu yüzünden. Farklı bir wine versiyonu dene. Misal 1.9.17. X86'dan kur bu arada.

barbarossa208

Alıntı yapılan: eronis - 04 Eylül 2016 - 09:04:43
Aynı hatayı ben de aldım, wine versiyonu yüzünden. Farklı bir wine versiyonu dene. Misal 1.9.17. X86'dan kur bu arada.
Nasıl düzelttin?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Eylül 2016 - 14:21:13

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
winehq-devel : Çakışmalar: wine
                Çakışmalar: wine:i386
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'xenial-partner.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: Bozuk paketler

Böyle hata aldım bilen bir bakarsa sevinirim.