Sistem düşük grafik modunda başlıyo diyip pc açmaması

Başlatan Mehmet Akan, 28 Ağustos 2016 - 12:29:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mehmet Akan

The system is running in low graphics mode your screen graphics car and input device setting could not be detected corrtecly you will need to configure these yourself hata bu ama configure etmeye çalıştığım zaman birşey deişmiyor

neynefes

Grub ekranı üzerinden terminal ekranına ulaşabiliyor musunuz?

Mehmet Akan

Bi konsola giriş seçeneği var giriyorum ama hiç birşey yazdırmıyor yani ben yazıyorum ama ekranda gözükmüyor

neynefes

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27da_sistem_kurtarma

Wiki sayfamızdaki anlatımdan bahsediyorum. Resim-3 üzerinde root sekmesi görünüyor. Burası üzerinden mi giriş yapıyorsunuz?

Mehmet Akan

Hayır bende öyle bir ekran gelmemekte hata ekranı geliyor tamam diyorum ondan sonra yaklaşık 5 6 çeşit seçenek veriyor bunların 1 tanesi ekran kartını default ayarla geçirme seçeneği falan var dierleri ise hatayı rapor haline getirmekle alakalı sondaki seçenek ise consola giriş seçeneği onu seçtiğim zaman consol geliyor fakat hiç birşey yazamıyorum

neynefes

Mehmet Akan

Evet girebiliorum şu an keşfettim peki şimdi ne yapacağım fakat bu bi console ama ne yazarsam yazayım benden şifre istiyor giriyorum ama login incorrect diyo her seferinde aynı şeyi yapıyo

neynefes

Klavye tuşlarına bakmak gerek. İngilizce vs gibi değişiklik göstermiş olabilir. Önce kullanıcı adınızı yazacaksınız sonrasında şifrenizi girin. Şifre girilirken yazı görünmez. Dikkatlice girmeye gayret edin. Kullanıcı adı kısmına önce şifre girmeyi bir deneyin mesela klavye sıkıntı oluyor mu diye. Sistemde nvidia kart mı var? Eğer nvidia ise şu komutu girip sistemi yeniden başlatın.

sudo apt-get purge nvidia*
reboot

Mehmet Akan

Bendeki ekran kartı intel birde bu console login diyor bana kullanıcı adımı yazıp şifremi yazıyorum hertürlü login incorrect diyor

neynefes

Normal giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerek. Dikkatli bir şekilde girin :)

Mehmet Akan

Giriş yaparken kullanıcı adını yazmadığım için galiba unuttum nasıl öğrenebilirim :D yanî yazmıyorum dediğim sistemde kayıtlı olduğu için oto girilmiş oluyodu dikkatimi çekmediği için şifremi yazıp giriyodum

ata1

falanca login  diye yazmıyor mu ? örnek bende ata login : şeklinde kullanıcı adım ata

Mehmet Akan

Sıkıntı şu sistemi kurduğumda bana 2 3 tane kullanıcı adı istedi zaten benimde kullanıcı adım mehmetakan falandır yani ama ne yazdıysam hatalı giriş diyo deliricem :D bendede o şekilde yazıyor mehmetakan-JW6H login diyor orda yazan adıda denedim ama olmuyor

ata1

mehmetakan-JW6H kullanıcı adı olarak yaz altta da şifreni gir dene. Şu kısımda büyük harfe dikkat et JW6H

Mehmet Akan

ata1

grub üzerinde recovery moda girip işlemde yapamamıştın sanırım ?

neynefes

Mehmet Akan

Grub ekranına usb ye yükleyerek eriştim şimdi ne yapmam gerekiyor

heartsmagic

Sistemde ne yapıldı da çözünürlük sorunu başladı?
Yoksa bu sorun kurulumdan hemen sonra mı oldu?
Makinenin marka ve modeli nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.