ubuntu kurulur mu sorunu

Başlatan épervier, 26 Ağustos 2016 - 13:17:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

épervier

herkese merhaba. bu sene üniversiteye gideceğim için notebook bakıyorum.aklımda asus k555ub-xo099d modeli var freedos olarak alıcam ancak diğer forumlarda sadece win10 kurulabileceğini söylemişler. şimdi ben bu bilgisayarı alırsam ubuntu kuramayacakmıyım.sıkıntı yaşarmıyım?

UNC

Ubuntu ve diger linux sistemleri sorunsuz yükleyip kullanabilirsin.

épervier

Alıntı yapılan: UNC - 26 Ağustos 2016 - 13:26:50
Ubuntu ve diger linux sistemleri sorunsuz yükleyip kullanabilirsin.
teşekkürler

neynefes

Asus cihazları pek sorun çıkartmaz diye düşünüyorum ama denemeden bilemeyeceğiz tabi.

ali159

Alıntı yapılan: épervier - 26 Ağustos 2016 - 13:17:26
herkese merhaba. bu sene üniversiteye gideceğim için notebook bakıyorum.aklımda asus k555ub-xo099d modeli var freedos olarak alıcam ancak diğer forumlarda sadece win10 kurulabileceğini söylemişler. şimdi ben bu bilgisayarı alırsam ubuntu kuramayacakmıyım.sıkıntı yaşarmıyım?
Ben asus x550ca ve n550jk kullandım ikisinde de bir iki ufak sorun dışında (örneğin fn tuşlarından bazıları (hepsi değil bazıları ) çalışmıyor. Onun dışında wifi kartı, ağ kartı, usb portları vb çalışmama gibi bir durum ile karşılaşmadım. K serisi de x serisine yakın olduğundan BÜYÜK İHTİMAL İLE çok büyük bir sorun olmayacaktır. Fakat sadece windows 10 çalışır diyenlere zaten hiç inanma o rivayetten başka bir şey değil.