[Çözüldü] Ubuntu hata

Başlatan Tigir:Er, 26 Ağustos 2016 - 04:00:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tigir:Er

İyi akşamlar.Sorunumu forumda aradım ancak pek anlayamadım çözümü.Sorunum ilk defa ubuntuyu kurdum yarısı ingilizce şuanda mesela sağ tık yapınca açılan menü ingilizce ama bazı yerler türkçe dil desteği bölümünden durmadan güncelleme yaptım fakat çalışmadı.Software denen yerde youtubeden bakınca bir mağaza görünümü var fakat bende hiçbirşey yok sadece yüklü programlar pek fazla anlamıyorum kusura bakmayın acaba iso mu bozuktu ?(Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın en mantıklı burası geldi.)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ağustos 2016 - 04:12:48

Buda ss'i üst taraflar ingilizce ama alt taraf Türkçe.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Tbin

dil desteği bölümünden türkçeye güncelleme yaptıktan sonra sistemi yeniden başlattınız mı ? bu arada ubuntu software 16.04 mağaza arayüzü değişti sanırım o yüzden.

Alıntı yapılan: Cerf - 26 Ağustos 2016 - 04:30:22
dil desteği bölümünden türkçeye güncelleme yaptıktan sonra sistemi yeniden başlattınız mı ? bu arada ubuntu software 16.04 mağaza arayüzü değişti sanırım o yüzden.
Evet yeniden başlattım birşey değişmedi lakin.

mt

Alt + F2  --> Dil yazin cikan uygulamayi calistirin

Dilleri yukle ve kaldir ---> kismindan turkceyi secin ---> butun sisteme uygulayin

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

restart

cetinodinson

ubuntu tr sunucuları kapalı olduğundan türkçe dili çekemiyor sistem, öncelikle sunucuyu ana sunucu yada açık olan bir sunucu olarak belirleyin, ardından ayarlar dil destegi, yada language support olabilir tam hatırlamıyorum. o menuden sorunu aşabilirsin. temiz kurulum yaptığımda benimde başıma gelmişti

mt

Sanırım yeni kurulum yapmışsınız. Ben bu kısmı atlamışım.

Sistem Ayarlarından --> Software Update -- > Main Server (Ana Sunucu) yu Seçin..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Arkadaşlar çok teşekkürler sunucuyu değiştirip restart atınca dil ve mağaza düzeldi. Teşekkürler  ;D ;D

Source