[Çözüldü] sudo make install komutu hata veriyor.

Başlatan bourbaki, 24 Ağustos 2016 - 20:09:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bourbaki

Gnome için Arc Temasını indirmek istiyorum. ./autogen.sh --prefix=/usr
sudo make install

bölümüne kadar her şeyi yaptım ama sudo make install komutunu verdiğimde  make: *** No rule to make target 'install'. Durdu. hatası alıyorum. İnternette araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Nasıl düzeltebilirim? Bu da linki: https://github.com/horst3180/arc-theme

bugra9

O komutu ilgili dizinin içerisindeyken verdiniz değil mi? Yanlışlıkla ev dizinindeyken vermiş olabilir misiniz?

bourbaki

Alıntı yapılan: bugra9 - 24 Ağustos 2016 - 20:13:28
O komutu ilgili dizinin içerisindeyken verdiniz değil mi? Yanlışlıkla ev dizinindeyken vermiş olabilir misiniz?
Evet o dizindeydim. Hatta defalarca kontrol ettim.

ata1

gtk2-engines-murrine (Debian, Ubuntu, elementary OS)
Ubuntu 15.04, 15.10 and 16.04 (Ubuntu 14.04 and 14.10 are not supported)

şu kısmları da okumuştunuz sanırım ?

bugra9

Makefile dosyası oluşturulmadığına göre bir önceki komutta hata yaşamışsın. @ata1'in dediği gibi orada yazanlara uygun olmayan bir sistem kullanıyorsundur ya da yine orada belirtilen bağımlılıkları yüklememişindir. Eğer orada yazanlara göre sorun olmadığını düşünüyorsan ve ilk komutu tekrar çalıştırıp çıktıları buraya aktarırsan sorunun ne olduğunu anlamış oluruz.

Küçük bir belirtme yapayım. Konunun altında bulunan yanıtla düğmesi ile cevap yazabilirsiniz. Lütfen alıntı düğmesini alıntıya ihtiyaç duyulduğunda kullanın. Böylece bizlerde iletileri okurken zorlanmamış oluruz.

UNC

Readme dosyasını okuduysan.

To build the theme you'll need
* `autoconf`
* `automake`
* `pkg-config` or `pkgconfig` if you use Fedora
* `libgtk-3-dev` for Debian based distros or `gtk3-devel` for RPM based distros
* `git` if you want to clone the source directory

ubuntu kullanıyorsan : önce libgtk-3-dev paketini kurman gerek.

sudo apt install libgtk-3-dev

daha sonra

./autogen.sh --prefix=/usr
sudo make install

komutlarıyla kurulumu tamamlarsın.

bourbaki

@UNC'nin önerdiği şey işe yaradı teşekkürler. sanırım libgtk-3-dev  yüklüymüş ama güncel değilmiş, güncelledi sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.