tr.archive.ubuntu.com Sorunu

Başlatan hsynnkdr, 23 Ağustos 2016 - 13:59:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hsynnkdr

Merhabalar,
Ubuntu 16.04 kurulum esnasında bile bu siteye bağlanamadı.
browserdan da girmiyor.
status.ws den kontrol ettim site down diyor.
sizde de aynı sorun mu var?
kurulumda problem çıkıyor bu yüzden

bugra9

Merhaba,

Ubuntu dahil çoğu dağıtımın dosyalarının Türkiye yansılarını Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) barındırıyor.
Liste: https://linux.org.tr/ftp-dosya-alani/

Şuan ben de ulaşamıyorum. Sorun ne bilmiyorum ama bu ve benzeri sorunları bu yıl defalarca yaşattılar. Bundan dolayı Türkiye sunucularını kullanmak yerine Hollanda sunucularını kullanabilirsiniz.

hsynnkdr

Suanda kurulum yapamiyorum. Updateleri yuklemiyor. Kurulum sonrasinda da yuklemek istemiyorum

bugra9

Kurulum anında bağlanılacak sunucu nasıl değiştirilir bilmiyorum. Belki canlı olarak başlattıktan sonra yapılacak değişimden sonra kuruluma geçildiğinde bu değişikliğe göre bağlantı yapabilir ama bunun çalışacağından emin değilim. Bilen birisi varsa konuya yazacaktır.

hsynnkdr

Ubuntu gerçekten bizi mağdur ediyor. Nereyle nasıl  iletişim  kuracagimi bilmiyorum.
Yazılım geliştiriciyim ve hiç  birşey  yapamiyorum. :(

illedelinux

Böyle bir sorun hiç yaşamadım ama canlı masaüstündeyken önce yansıları ana sunucu yaptıktan sonra kurulum denediniz mi?
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

hsynnkdr

Bekleyeceğiz  başka  çare  yok. Türkiye dışında  bir sunucu kullanmak istemiyorum

bugra9

Niye istemiyorsunuz, belirli bir sebebi var mı? Ayrıca bunun dışında 2 tane daha Türkiye sunucusu bulunuyor ve onları deneyebilirsiniz.