ubuntu ile çalışan ilk telefon

Başlatan hsynblgn, 07 Şubat 2015 - 00:51:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Altaylardan_Gelen_Atlı

'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

hsynblgn

ahmet_matematikci

Ülkemizde vergiler ile birlikte 1500 lirayı bulur desenize
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Muhammed_23

Telefon için plasma-mobile a bakıyorum ama kurulum için bir çok linkte ubuntu toucha yönlendiriyor. Bu ubuntu toucha kde kurup (tabi önce telefona touch ı yüklemek lazım da) kullanmak mümkün müdür?

heartsmagic

KDE mi? Bambaşka bir konudan bahsediyoruz sanırım burada. Touch dediğimiz esasında bir arayüz, normal sistemlerdeki masaüstü ortamı gibi yani. Hem o hem o olmaz, KDE ile şansın yok kısacası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Muhammed_23

Touch ın ben ayrıca bir işletim sistemi olduğunu sanıyordum. Ama plasma-mobile kurulum yönergelerinde ubuntu wiki deki touch kurulumuna link atmışlar. Ben de dedim böyle bir durum mu var yoksa?

heartsmagic

Temel olarak işletim sistemi zaten o konuda haklısın, Ubuntu'nun mobil tarafı. Fakat Touch dediğimiz şey Qt 5 ile geliştirilen ve mobil telefonlar için olan arayüzün ta kendisi aslında. Hani tutup KDE yapamazsın. Yapamazsın derken de hazır bulamazsın, öteki türlü öyle bilgi ve becerin vardır tutarsın KDE'yi mobil tarafa aktarırsın, kurarsın bilemem tabi. Fakat KDE ne kadar verimli çalışacak mobil tarafta? Bu konuda bir iyileştirme, uyum var mı? Bilmediğim için soruyorum bunu. Sen şimdi bahsedince gördüm plasma-mobile'ı.

Evet, o gün aceleden ilk cümlendeki plasma-mobile kısmını kaçırıp ikinci cümlendeki KDE tarafını görmüşüm. Varmış böyle bir proje:
https://community.kde.org/Plasma/Mobile
https://www.youtube.com/watch?v=auuQA0Q8qpM

Kurulum şurada anlatılıyor:
https://community.kde.org/Plasma/Mobile/FlashingKubuntuPhone

Fakat ne kadar olgunlaşmıştır bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

TopKek

Plasma Mobile'a en son baktigimda sadece üç cihaz icin kurulum vardi
Arch Linux mu Gentoo mu?

Muhammed_23

Neyse zaten vazgeçtim. Yapabileceğimi sanmıyorum. Herkese iyi akşamlar ...

furyzer0

Alıntı yapılan: ginraj - 12 Şubat 2015 - 23:21:39
Program geliştirmek için hangi programlama dilini kullanıyorlar acaba? Telefonu nasıl satın alabilirim?
Ara yüz için html5 ve ya qml kod için ise qt python javascript destekliyor.
Bu işletim sistemini Türkiye'den en sorunsuz nexus 5 üzerinde denersiniz ama onda da arama mesaj gibi temel fonksiyonlar eksik aynı anda android de olsun eğer alırsan ubuntu sitesinde bq markasının cihazları var ama yeni model çıkarmayacakmış galiba meizunun cihazları da var ubuntu versiyonlu. Ubuntu touch daha çok başta pek iyi çalışmıyor lu an bence sailfish osa bakmalısınız nexus5 sorunsuz çalışıyor ve ubuntu touchdan daha iyi şu anda o da linux çekirdeği kullanıyor ancak daha kodları açmadılar ancak açacaklarına söz verdiler