Radeon 7450m HD Ekran Kartı Sorunsalı

Başlatan cetinodinson, 17 Ağustos 2016 - 18:08:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cetinodinson

Merhaba arkadaşlar. Uzun araştırmalarım sonucu linuxa gecmek icin ubuntuda karar kildim. Fakat ekran kartı sorunu var. amd ile ubuntu birliktekigi 14.04 te baslamis, baktığım destek tablosu oyle gösteriyor. 15.10 sürümünde Radeon 7000 ailesine destek var. Fakat 16.04.1 de kaldırılmış, en azından anladigim kadarı ile gelmemis daha. Laptopum maalesef hibrit karta sahip, intel 3000 hd ve radeon 7450m. bu durumda ne yapabilirim? 16 da ekran kartını tanitmanin bir yolu var mıdır? yada intel yeter koy 16 yi geç mi dersiniz? elimde 14.04 15.10 ve 16.04.1 var.
ek olarak sunuda sormak istiyorum elementary os 0.3.2 ubuntu 15.10 tabanli. orada da ekran kartı sorunu yasar miyim?

Source

Ubuntu 16.04 için amd driverları mevcut değil malesef bu yüzden 14.04 kullanmanı öneriyorum.Başka bir dağıtım kullanmak istersende opensuse 42.1 leap önerebilirim.Bende amd ekran kartına sahibim ubuntu desteklediği süre içinde bile düşük performans sağlıyordu.Opensuse ile nerdeyse windows üzerinde aldığım kadar fps aldım oyunlarda.

cetinodinson

Alıntı yapılan: Faker - 17 Ağustos 2016 - 18:22:21
Ubuntu 16.04 için amd driverları mevcut değil malesef bu yüzden 14.04 kullanmanı öneriyorum.Başka bir dağıtım kullanmak istersende opensuse 42.1 leap önerebilirim.Bende amd ekran kartına sahibim ubuntu desteklediği süre içinde bile düşük performans sağlıyordu.Opensuse ile nerdeyse windows üzerinde aldığım kadar fps aldım oyunlarda.
15.10 a ne dersin hocam? az biraz tecrübe kazanayim şimdilik ubuntu dusunuyorum, çok yaygin olduğundan daha kolay asarim sorunlari diye dusunuyorum.

biminimalist

Bahsettiğin ekran kartını bende kullanıyorum en iyi ubuntu 14.04 de çalışıyor ccc de kurulabiliyor