[Çözüldü] Yazılım Dizini HATASI

Başlatan ErtugrulTRN, 16 Ağustos 2016 - 16:13:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErtugrulTRN

Hata bu:

Resim link: http://i.hizliresim.com/VEgQqP.png
http://i.hizliresim.com/VEgQqP.png

Bu Hatayı Almaktayım Ne Yapmalıyım Hiçbirsey Silemiyor VE Kaldıramıyorum.

Minty

install -f komutunu çalıştırmayı denedin mi uçbirimde?
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

ErtugrulTRN

Alıntı yapılan: ertancetin - 16 Ağustos 2016 - 16:16:26
install -f komutunu çalıştırmayı denedin mi uçbirimde?

Yüklenmiyor..
Çıktısı:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cairo-dock-team-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'screenlets-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'virtualbox.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'diesch-ubuntu-testing-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-java-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'noobslab-ubuntu-themes-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera-stable.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'meebey-ubuntu-smuxi-daily-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2016 - 16:18:54

bu hatayı nasıl düzeltirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2016 - 16:26:04

Bu Hatayı Almaya Başladım Suan.
Çıktısı:
$ sudo apt-get -f install
sudo: unable to resolve host dhcppc5
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2016 - 16:28:11

birsey silemiyorum ve yükleyemiyorum bu hatanın çözümü varmı...?!

bugra9

Önce tüm paket yöneticilerin kapalı olduğundan emin ol. Daha sonra aşağıdaki komut ile kilidi kaldır.

sudo rm /var/lib/apt/lists/lock
sudo rm /var/cache/apt/archives/lock

Şu depoyu güncellerken verdiği uyarıları kaldırmak için;

sudo rm /etc/apt/sources.list.d/*.save

Daha sonra yüklenmemiş bağımlılıkları yükletip depoyu güzelce güncelle.

sudo apt-get install -f
sudo apt-get update

Bundan sonra güzelce açılması lazım.

ErtugrulTRN

Saolun hata düzeldi..