kali linux install problemi

Başlatan welyu985, 16 Ağustos 2016 - 00:08:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

welyu985

kali ubuntu gibi değil sanırım yani ubuntuda sudo apt-get install tinc yazınca tinc direk kurulurdu kalide kurulmuyor sanırım tinc in setup u kalinin içinde yok oyüzden adobe yi cd ./Downloads adobex86
gibi şeyyler yazarak kuruyorum fakat tinci böyle yaparak kuramıyorum downloads ı uçbirimde açıyorum sudo apt-get install tinc-1.0.28 yazıyorum ve 'tinc-1.0.28' düzenli ifadesini içeren herhangi bir paket bulunamadı hatası geliyor oysaki adı doğru yazdım downloads terminalinden yazdım ama olmadı varmı çözümü olan?

ata1

sudo apt-get install tinc

çıktısını paylaş kali de ubuntu gibidir sen hatalı bir şeyler yapıyorsun ve ayrıca kali kullanmaya çalışmanı anlayamadık.

welyu985

Alıntı yapılan: ata1 - 16 Ağustos 2016 - 00:26:44
sudo apt-get install tinc yazınca tinc

çıktısını paylaş kali de ubuntu gibidir sen hatalı bir şeyler yapıyorsun ve ayrıca kali kullanmaya çalışmanı anlayamadık.

anlaşılmayan birisiyimdir :)

sources list dosyasının yedeğini alıp başka komutlarla değiştirdim kali forumlarında update kaynaklarını değiştirerek çözülür dediler bende deniyorum şuan

ata1

kalide olan eklentileri senin kullanabileceğini sanmıyorum geliştiriciler ve kötü niyetli kişiler kullanır genelde kali  :))  yeni bir kullanıcısın daha çok son kullanıcıya hitap eden bir sürüm dene bence

welyu985

Alıntı yapılan: ata1 - 16 Ağustos 2016 - 00:31:31
kalide olan eklentileri senin kullanabileceğini sanmıyorum geliştiriciler ve kötü niyetli kişiler kullanır genelde kali  :))  yeni bir kullanıcısın daha çok son kullanıcıya hitap eden bir sürüm dene bence

chaos vpn kurmaya çalışıyorum :D ve merak duygum genelde beynimden ağır basıyor yanlış anlamayın dinimde imanımda biriyim ama birşeyi yapıcam dersem yapmadan duramıyorum genelde buda öyle birşey

ata1

ubuntu da kursan bence kendin için daha iyi olurdu  :))

welyu985

Alıntı yapılan: ata1 - 16 Ağustos 2016 - 00:26:44

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
E: tinc paketi bulunamadı
hala aynı sorun yardım lütfen :/

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2016 - 00:41:12

Alıntı yapılan: ata1 - 16 Ağustos 2016 - 00:36:09
ubuntu da kursan bence kendin için daha iyi olurdu  :))

ubuntuyu yanına kurucam yarın zaten şunu bir çözsem  :D

Minty

Bir Mr. Robot izleyen arkadaşımız daha... :) :) Kali biraz daha deneyim isteyen bir işletim sistemi. Problemleri biraz fazla. Ben biraz daha stabil ve kullanıcı dostu bir dağıtıma geçmeni tavsiye ederim. Zaten kali araçları sonradan ubuntu ve türevlerine yükleniyor. İnternette bununla ilgili konular mevcut.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

welyu985

Alıntı yapılan: ertancetin - 16 Ağustos 2016 - 11:42:59
Bir Mr. Robot izleyen arkadaşımız daha... :) :) Kali biraz daha deneyim isteyen bir işletim sistemi. Problemleri biraz fazla. Ben biraz daha *kararlı ve kullanıcı dostu bir dağıtıma geçmeni tavsiye ederim. Zaten kali araçları sonradan ubuntu ve türevlerine yükleniyor. İnternette bununla ilgili konular mevcut.

bu işlere mr robot çıkmadan 5 ay önce başladım ama mr robot unda etkisi yok değil :D

Minty

Alıntı Yapanlaşılmayan birisiyimdir :)
Anlamıştım :D
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

biminimalist

Kali baya sorunludur ben BugTraq yada BackBox kullanmanı tavsiye ederim