[Çözüldü] xfce terminal ı nasıl özelleştirebilirim

Başlatan Deathangel, 14 Ağustos 2016 - 17:21:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deathangel

Arkadaslar termınal i özelleştirmek istiyorum ascı kodları ıle (KALICI YAZILAR YANI HER TERMINAL I ACTIGIMDA ORADA O YAZILAR VEYA RESIMLER *olacak) yazı resım vb seyler koymak ıstıyorum bıde arka plan sıstemın varsaydıgı arka planı kullandırıyor bana degısemıyorum yanı acaba bır bılgısı olan varmı
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

ata1

terminalde yazı koyacaksan eğer figlet ve figlet-font kurmalısın xfce terminal demişsin sistem söylemediğinden komut ve kurulum vermedim.
ve figlet 'falanca yazı'  bu şekilde bashrc içine koyarsın. arkaplan resim koymak içinde terminal açıkken görünum yazar terminalde oradan ayarlarsın şeffaf yada arkaplan resim.

Deathangel

ubuntu 16.04 xfce kurulu abi figlet i denedım ama termal ı kapatınca yazı gıdıyor bır sonrakı acışımda

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ağustos 2016 - 19:55:42

bu arada abi bash ı bilmiyorum desem :D

keyserver2.pgp.com

ata1

dosya yoneticini ac orada ctrl+H yap gizli dosyalar gorunur olacak orada bashrc var onunicine koyarsan kalici olur/
not klavyem henuz inglizce yeni kurulumyaptin yapilandirmadayim mazur gorun

Deathangel

figlet i rar olarak ındırıcem ozaman demı abi:D

keyserver2.pgp.com

ata1

hayir kardes kuracaksin  sonra figlet  'hayallerini kodla'  ornek olsun bunuda bashrc icine koyarsin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ağustos 2016 - 21:23:20

https://basarmert.blogspot.com.tr/2015/06/terminalde-yazdklarn-gorunsun-figlet.html

Deathangel

abi sımdı  senın dedıgın o belgeyı actım ama cok karısık neyı koyucam sımdı ben onun ıcıne bıde neyi koyucam yazıcagım yazıyı nereye nasıl koyucam o belgede

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ağustos 2016 - 23:01:46

tamam halletdım

keyserver2.pgp.com

ata1

konu çözüldü ise başlığı etıketle daha fazla bilgiye ihtiyacın var mı ?

Deathangel

bu konudan alamadıgım bilgiyi senın başka bir konuya yapmıs oldugun yorumdan aldım abi screenfetch  kurdum bılgısayara ve bash e gomdum teşekkür ederim :D

keyserver2.pgp.com