Xubuntu ve Kali Kurulum Sorunu (Sanırım Süm Dağıtımlar)

Başlatan Windoboy, 14 Ağustos 2016 - 15:02:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Windoboy

Arkadaşlar daha bu işlerde yeniyim. Daha önce bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum sorunsuz kullanmıştım fakat şimdi Kali Linux kurmak istiyorum. Şimdi sorunuma geleyim. USB'den boot ediyorum. Kuruluma geçtiğimde graphical install diyorum. Fakat CD-ROM bulunamıyor tarzı birşey diyor. İnternette araştırdım bu kısmı. Çıkartıp takıyorum USB belleğimi. Ardından Release dosyası bulunamıyor hatası alıyorum. İlk sorunum bu. Kuramadığım için Live kısmından sadece kullanayım dedim. Orada ise başka bi sorun var. Masaüstü ekranı açılacağı zaman monitörde yeşil renkte ufak ufak kareler çıkıyor ve bilgisayar donuyor. Reset atmaktan başka çaremde kalmıyor. Belki indirdiğim dosya bozuktur diye düşündüm. Ama annemin netbookuna kurduğum aynı xubuntu dosyasıyla kendi bilgisayarıma kurmaya çalıştım yine sonuç aynıydı. Sanırım tüm dağıtımlarda aynı şey ile karşılaşacağım. Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin.

Minty

Usb'ye hangi programla yazdırdığınızı öğrenebilir miyiz?
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Windoboy

Alıntı yapılan: ertancetin - 14 Ağustos 2016 - 17:13:30
YUMİ ile yazdırıyorum. Ama bence sorun onda değil çünkü başka bilgisayarda sorunsuz kullandım.

Linax

Alıntı yapılan: Windoboy - 19 Ağustos 2016 - 14:58:09
Alıntı yapılan: ertancetin - 14 Ağustos 2016 - 17:13:30
YUMİ ile yazdırıyorum. Ama bence sorun onda değil çünkü başka bilgisayarda sorunsuz kullandım.
USB,yazdırdığınız program,iso dosyası veya kullandığınız sürüm uyuşmuyor olabilir.Eğer AMD ekran kartınız var ise uyumlu sürümü yükleyin çünkü AMD ekran kartı olanlar,16.04 sürümü olan Ubuntu'yu yüklediklerinda hata aldılar.Lütfen buna dikkat ediniz.Bios ayarlarında usb'yi öne alınız.
Yoksa her şey yeniden mi başlayacak?

FireSwords

Anlamıyorum, ne bu Kali Linux ısrarı? Kali Linux sadece özel amaçlarda kullanılması için tasarlanmış bir Linux dağıtımı. Sıradan kullanıcıya hitap eden bir dağıtım değil. Ubuntu dururken, Linux Mint dururken, deneyimli kullanıcılar için Arch Linux, Gentoo dururken ne bu Kali Linux merakı?

Linax

Alıntı yapılan: FireSwords - 19 Ağustos 2016 - 16:24:41
Anlamıyorum, ne bu Kali Linux ısrarı? Kali Linux sadece özel amaçlarda kullanılması için tasarlanmış bir Linux dağıtımı. Sıradan kullanıcıya hitap eden bir dağıtım değil. Ubuntu dururken, Linux Mint dururken, deneyimli kullanıcılar için Arch Linux, Gentoo dururken ne bu Kali Linux merakı?
Yine de sen adamın fikrine karışamazsın.Herkesin fikri farklıdır ve onu bu konuda zorlayamazsın.Biz diyor muyuz Windows fikrinde ısrar edenlere"Nedir bu Windows ısrarınız?"diye.Forumun belli başlı kuralları var,belki adamın özel bir işi vardır.

FireSwords

Alıntı yapılan: Linax - 19 Ağustos 2016 - 18:26:15
Yine de sen adamın fikrine karışamazsın.Herkesin fikri farklıdır ve onu bu konuda zorlayamazsın.Biz diyor muyuz Windows fikrinde ısrar edenlere"Nedir bu Windows ısrarınız?"diye.Forumun belli başlı kuralları var,belki adamın özel bir işi vardır.

İyi de Kali Linux kullanmak için genel olarak dört farklı sebep var:

1- İşi sistemlerdeki güvenlik açıklarını denetlemek olan bir profesyoneldir(böyle bir kişinin forumlarda nasıl kuracağım diye destek isteyeceğini sanmam)
2- Yasa dışı olarak başkalarının kablosuz ağlarına bağlanmak isteyen biridir(etik değil ve forumdaki birinin bu konuda yardım etmesinin dahi yanlış olduğunu düşünüyorum)
3- Kali Linux'u hackerlar kullanıyor tarzı bir şey okumuş ve bu yüzden Kali Linux kullanmanın havalı olduğunu düşünen genç bir arkadaşımızdır(kesinlikle yanlış bir düşünce, kendini geliştirmenin çok daha iyi yolları var, illa havalı olacağım diyorsan kullan zaten hevesin birkaç haftaya geçer :) )
4- Kali Linux'u Windows gibi Ubuntu gibi sıradan bir işletim sistemi sanan biridir(yanlış, Kali Linux kesinlikle sıradan, günlük işler için kullanılması için tasarlanmış bir işletim sistemi değildir, istediğin Linux'a adım atmak ise Ubuntu, Linux Mint gibi normal dağıtımlar var)

Dediğim gibi, Linux konusunda acemi birinin Kali Linux kullanması için hiçbir sebebi yok.

Linax

Alıntı yapılan: FireSwords - 19 Ağustos 2016 - 18:35:26
Alıntı yapılan: Linax - 19 Ağustos 2016 - 18:26:15

İyi de Kali Linux kullanmak için genel olarak dört farklı sebep var:

1- İşi sistemlerdeki güvenlik açıklarını denetlemek olan bir profesyoneldir(böyle bir kişinin forumlarda nasıl kuracağım diye destek isteyeceğini sanmam)
2- Yasa dışı olarak başkalarının kablosuz ağlarına bağlanmak isteyen biridir(etik değil ve forumdaki birinin bu konuda yardım etmesinin dahi yanlış olduğunu düşünüyorum)
3- Kali Linux'u hackerlar kullanıyor tarzı bir şey okumuş ve bu yüzden Kali Linux kullanmanın havalı olduğunu düşünen genç bir arkadaşımızdır(kesinlikle yanlış bir düşünce, kendini geliştirmenin çok daha iyi yolları var, illa havalı olacağım diyorsan kullan zaten hevesin birkaç haftaya geçer :) )
4- Kali Linux'u Windows gibi Ubuntu gibi sıradan bir işletim sistemi sanan biridir(yanlış, Kali Linux kesinlikle sıradan, günlük işler için kullanılması için tasarlanmış bir işletim sistemi değildir, istediğin Linux'a adım atmak ise Ubuntu, Linux Mint gibi normal dağıtımlar var)

Dediğim gibi, Linux konusunda acemi birinin Kali Linux kullanması için hiçbir sebebi yok.
Yine de kullansın,hevesini alsın,belki bırakmaz ama...

ata1

Yüzme bilmeden okyanusa balıklama atlarsan sonucu bellidir kesin boğulursun  :))

7hr33l3t73r

Kaleciler sorunlar icin asagida ki adresi kullanabilirler.
Turkce destek hatti. :)
http://kali-linuxtr.net/forums/
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

Linax

Alıntı yapılan: ata1 - 19 Ağustos 2016 - 23:18:33
Yüzme bilmeden okyanusa balıklama atlarsan sonucu bellidir kesin boğulursun  :))
Boğula boğula öğrenir,deneyimli olur. :)

ata1

bir kaç defa boğulan windows da soluğu alır. Kolayı sever türk insanı

Linax

Alıntı yapılan: ata1 - 20 Ağustos 2016 - 15:00:11
bir kaç defa boğulan windows da soluğu alır. Kolayı sever türk insanı
Benim bildiğim hevesli Linux kullanıcısı pes etmez,en kötüsü başka sürüme geçer,ama iş Türklere gelince durum farklılaşır.

Windoboy

Önerileriniz için teşekkürler ama sadece linux dağıtımları ile ilgili bilgi vermişsiniz dediğim gibi xubuntu'da da aynı şey oluyor usb'ye yazdırdığım program destekliyor. Yardım ederseniz sevinirim.

plazma

Tüm dağıtımlarda sorun değil aslında iki dağıtım denemişsiniz ikiside ubuntu tabanlı, indirdiğiniz xubuntu kalıbının md5 doğrulamasını yapın öncelikle, usb ye hangi dağıtımda hangi uygulama ile yazdırıyorsunuz kalıbı?