internete bağlanamıyorum

Başlatan solidsnake, 10 Aralık 2008 - 19:24:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Sendeki karta sahip olmadığım için net bir şey söyleyemem. Eğer aynı karta sahip birileri varsa daha sağlıklı yorum yapacaklardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bytan

O kartla ilgili kurulum ve sorun giderme burada anlatılmış. Bunu yaptırmaya çalışıyordum o gece ama sonrası malum..

Buradaki sayfadan önce 2a'yı eğer işe yaramazsa kaldırıp 2c'nin kurulması gerektiği belirtilmiş.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

solidsnake

Ben o sayfadaki yapılması gerekenleri yaptım. Ayrıca 2c yide söylemiştiniz zaten onu da denedim. Boş zamanımda tekrar deneyeyim.

solidsnake

Alıntı yapılan: solidsnake - 15 Aralık 2008 - 02:44:25
Alıntı yapılan: solidsnake - 15 Aralık 2008 - 02:41:25
ben o sayfadaki yapılması gerekenleri yaptım.ayrıca 2c yide söylemiştiniz zaten onu da denedim.Boş zamanımda tekrar deniyim.
şunu sorayım .
echo 'blacklist bcm43xx' | sudo tee -a /etc/modprobe.d/blacklist
sudo apt-get install ndiswrapper-utils-1.9
mkdir ~/bcm43xx; cd ~/bcm43xx

bu kod satırını tek tek mi gircem yoksa 3 satırıda birliktemi yazcam?
4.sayfada konfig işlemi sırasında olan komutların çıktılarını tek tek yazdım. Eğer orda bir hata varsa ordan devam edersek daha yararlı olur.

iugula

boardcom da wireless bağlantısı sorunu yaşayan var mı bilmiorum ama eğer problem yaşıyorsanız,en iyi çözümün ethernet kablosu takılıyken tekrar kurmak olduğunu belirtmek istiyorum.ben birçok şey denedim fakat bundan daha kolay bi yol bulamadım.bence kesinlikle en iyi çözüm bu !

coni

Bendede aynı kart var bu sefer tanıtmam lazım aptal bir usp wlan bile tanınrken bu neden tanınmıyor anlamadım bir türlü.

@solidsnake  sizdede sanırsam hp compaq nx6125 serisi var .

yağızyağız

bendede hp 731 et var turkcel data kartla bağlanmıyor mesaj atıyor internet sayfasına ulaşamıyorum anten fulcekiyor çözüm bulamadım

sabian

sevgili arkadaşım elin de hiç mi ethernet kablosu yok, ihtiyacı olan tek şey yalnızca 3 bilemedi 4 dakikalık bir internet bağlantısı. Bunu bir usb wirelessle de bir metre ethernet kablosuyla da halledebilirsin. Ondan sonra bir kaç satır kod ve wireless tamam. benim kızarkadaşımın bilgisayarında da broadcom sıkıntısı vardı, gece yükledim sabah uyandım ethernet'e bağladım ordan Bytan'ın da verdiği linkleri uygulayarak topu topu 2 dakka bile sürmedi kurdum herşeyi.

İnternet bağlantısı olmadan kodların işe yaraması biraz zor en azından ben becerememiştim. Dediğim gibi sorunu çok çabuk halletmek istiyorsan 1 metre kablo ya da herhangi bir usb wireless alıcısı yetecektir. Kolay gelsin.. ha benim bilmem kaç onuncu ubuntu yükleyişim oldu ama hiç windows'a dönmedim, aradım taradım hallettim şimdi sorunsuz kullanıyoruz laptop'u... benim de diğer arkadaşlar gibi tavsiyem biraz sabır ve arama...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Temmuz 2009 - 17:36:53

Ha bu arada Türkiyenin en babacan, en işlek linux sitesindesin, çözüm bulamayacağın konu yok gibidir.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com