[Çözüldü] acer 4315 yeniden başlatma sorunu

Başlatan andydufy, 23 Temmuz 2009 - 20:40:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andydufy

Bilgisayarıma ubuntu 9.04 kurdum. Daha önce Pardus 2008.2 kullanıyordum. Pardus kullanırken yeniden başlat komutunu verdiğimde, bilgisayar tamamen kapanıp açılırken ilk olarak karşıma gelen (bios ' a da giriş yapabilceğimiz) ekran yüklenirken kilitleniyor ve yüklenmiyordu.
Bu ubuntu kullanmaya başladığımdan itibaren olmadı .. ama en son Network Manager uygulamasının yerine Wicd uygulamasını yüklediğimde, bu yeniden başıma geldi. İlk başlarda Wicd'den olabileceğini düşünmedim fakat Network Manager'i yeniden kurduğumda böyle bir hadise tekrarlanmadı.

Nedeni ne olabilir?

Not: Bu bahsettiğim sadece Yeniden Başlat komutunda oluyor. Tamamen kapatıp yeniden açtığımda böyle bir şey olmamakta.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Prş 23 Tem 2009 20:58:22 GMT-2

galiba kimse bilmiyor
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

heartsmagic

Forumun hızına fazla alışmayın arkadaşlar. Soru soralı 1,5 saat bile olmamışken düzeltme gelmiş. Kaldı ki cidden kimse bilmiyor da olabilir.

sudo reboot ile yeniden başlıyor mu sistem?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andydufy

Forumun hızı başımı döndürdü ondandır :)
Kodun işlemesinde bir problem yok.
Yeniden başlatıldığında bios ekranının yüklenmesinde sıkıntı çıkıyor. Bunun sebebi kurduğum program olabilir mi? Bilhassa bunu merak ediyorum.
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

heartsmagic

BIOS aşamasına gelme işinin aslında işletim sistemi ile ilgisi yoktur. İşletim sistemi ancak sen Grub menüsünden seçim yaptıktan sonra devreye girer. Başka bir problem olmuş olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Bios'da boot cihazlarına dikkat et bence, PXE network boot gibi birşey seçili ise onu devre dışı bırak, aklıma gelen çözüm bu.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

andydufy

Windos dayken hiç bir problem çıkmıyordu. Pardustaykende aynı sıkıntıyı çektim. Ama hem ubuntuda hemde kubuntuda (9.04) kesinlikle olmadı. Wicd programını kurduğumda olunca şaşırdım. Yani başka hiç bir şey  de olmadı. Çünkü ne güncelleme yaptım ne de bu Network Manager ve Wicd haricinde başka bir program kurdum..Başka bir sebep bulamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2009 - 14:52:15

Alıntı yapılan: keiser_soze - 24 Temmuz 2009 - 14:32:41
Bios'da boot cihazlarına dikkat et bence, PXE network boot gibi * bir şey seçili ise onu devre dışı bırak, aklıma gelen çözüm bu.

Evet var ve seçiliymiş. Devre dışı bıraktım sorunum çözüldü. Çok teşekkür ederim.