internete bağlanamıyorum

Başlatan solidsnake, 10 Aralık 2008 - 19:24:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidsnake

arkadaşlar bir türlü halledemedim ben problemi.
zaten ubuntu ile açtığımda normalde yanan wireless ışığı yanmıyor sanırım donanımdan kaynaklı bir sorun var bunu nasıl halledicem.
ayrıca lütfen başka sayafaya yönlendirip buralara bakın demeyin.

bytan

Sadece linki veriyorum, bakın demiyorum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1819.0.html

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

OKAN

Araştırmacı olmadan linux ta kendini geliştiremezsin.

Hardware drivers a baktın mı?. Donanımın sürücüsünü yüklediğinden emin misin?

solidsnake

hardware drivers a bakın derken neye bakıyım.bu arada terminaldi sanırım onda kod yazarken şifre istiyordu onu unuttum  :-X

OKAN

bytan

Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 19:44:44
hardware drivers a bakın derken neye bakıyım.bu arada terminaldi sanırım onda kod yazarken şifre istiyordu onu unuttum  :-X

Peki sistemi nasıl açıyorsunuz? Doğrudan giriş mi ayarlandı?
Sistem  ve/veya kullanıcı şifrenizi aşağıdaki linkteki bilgilerle tekrar alabilirsiniz. @aoyilmaz'ında belirttiği üzere biraz araştırma yapmalısınız.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4988.msg55836.html#msg55836

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

solidsnake

Controller (rev 02)
00:14.6 Modem: ATI Technologies Inc SB400 AC'97 Modem Controller (rev 02)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:05.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE)
02:01.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5788 Gigabit Ethernet (rev 03)
02:02.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)
02:04.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCIxx21/x515 Cardbus Controller
02:04.2 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller
02:04.3 Mass storage controller: Texas Instruments PCIxx21 Integrated FlashMedia Controller
02:04.4 SD Host controller: Texas Instruments PCI6411/6421/6611/6621/7411/7421/7611/7621 Secure Digital Controller

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

pan0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11bg  ESSID:"" 
          Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: Not-Associated   
          Tx-Power=0 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

bunlar komutların çıktıları ayrıca ..hardware manager (niye bunun türkçesi çıkmıyor.ben yüklerken türkçe olarak belirttim neredeyse yarısı ingilizce)
da bradcom ve ati fglrx diye iki adet bilgi mevcut ve ikisindede activate yeşil renkli öyle ise sanırım bu wirelless modemi tanıdığınmı gösteriyor o zaman klavyede bulunan ledler niye yanmıyor aynı şey ses konusundada var

solidsnake

bytan

Verdiğim linki neden takip etmiyorsunuz?
Kartınız tanınmış. Bundan sonrası yapılandırmaya kalıyor ve o linkte açıklayıcı bilgiler var.

PF @ ST

solidsnake

şifre olayı tamamdır da verdiğiniz linkte bağlantı ile ilgili bilgi yok

bytan

PF @ ST

solidsnake

neyse hocam iletişim sağlayamadım ben forumla.

solidsnake

angel-şampiyon dostum verdiğin linkte grafik sürücülerle ilgili problemler var.maç bitti ya

heartsmagic

Kablosuz kart görünüyor. Ağ yöneticisinden kablosuz ağlar görünmüyor mu?

iwlist scanning

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 21:59:33
angel-şampiyon dostum verdiğin linkte grafik sürücülerle ilgili problemler var.maç bitti ya

@solidsnake,

Bu yaklaşımla Linux'te bir arpa boyu yol alamazsınız, benden söylemesi. Eğer Linux kullanmak istiyorsanız, öncelikle sabırlı olmalı ve eleştirileri olgun karşılamalısınız.

solidsnake

Alıntı yapılan: erginemr - 10 Aralık 2008 - 23:07:16
Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 21:59:33

@solidsnake,

Bu yaklaşımla Linux'te bir arpa boyu yol alamazsınız, benden söylemesi. Eğer Linux kullanmak istiyorsanız, öncelikle sabırlı olmalı ve eleştirileri olgun karşılamalısınız.
son cümle için diyorsanız espiri amaçlı söyledim zaten.

solidsnake

iwlist scanning

lo        Interface doesn't support scanning.

eth0      Interface doesn't support scanning.

wmaster0  Interface doesn't support scanning.

wlan0     No scan results

pan0      Interface doesn't support scanning.

erginemr

O zaman, sözümü geri alıyorum. Önerim, sabırlı olun ve forumda biraz araştırma yapın. Kablosuz ağ kullanmadığım için bu konuda bilgili sayılmam ama başlangıç olarak, işinize yarayabilecek bir iki mesaj buldum:

http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=725.0
http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1925.msg31019.html#msg31019

Yalnız bunlar, kablosuz ağ probleminin daha yoğun olarak yaşandığı bir önceki sürüm Hardy Heron 8.04'e ait çözümler. Yine de denemekte fayda var.

erginemr

Alıntı Yapwlan0     No scan results

Bu çıktı, doğru ya da yanlış, kablosuz ağ bağdaştırıcısının tanındığını, ancak civarda kablosuz yayın yapan modem olmadığını gösteriyor. Bu doğru olabilir mi? Modeminiz düzgün çalışıyor mu? Ubuntu'yu Windows ile birlikte kullanıyorsanız, Windows'ta çevredeki ağlar görünüyor mu?

Ayrıca, sağ üstte saatin yanındaki Network Manager simgesine sağ tıkladığınızda, hem "Ağı etkinleştir", hem de "Kablosuzu etkinleştir" seçenekleri aktif mi?

solidsnake

Alıntı yapılan: erginemr - 10 Aralık 2008 - 23:30:45
Alıntı Yapwlan0     No scan results

Bu çıktı, doğru ya da yanlış, kablosuz ağ bağdaştırıcısının tanındığını, ancak civarda kablosuz yayın yapan modem olmadığını gösteriyor. Bu doğru olabilir mi? Modeminiz düzgün çalışıyor mu? Ubuntu'yu Windows ile birlikte kullanıyorsanız, Windows'ta çevredeki ağlar görünüyor mu?

Ayrıca, sağ üstte saatin yanındaki Network Manager simgesine sağ tıkladığınızda, hem "Ağı etkinleştir", hem de "Kablosuzu etkinleştir" seçenekleri aktif mi?
şuanda size windows aracılığıyla ulaşabiliyorum.evet ikisede aktif.şu an bağlantım kablosuz.ama nedense ubuntuda sorun yaşıyorum

solidsnake

sonuç olarak önceki mesajdakini mi deniyim ne yapmam gerekiyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

solidsnake

bytan

Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 23:46:09
Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Aralık 2008 - 23:43:01
Wubi ile mi kurulu Ubuntu?
Wubi ile derken?

Yani Ubuntu ile mi açılıyor bilgisayarınız yoksa windows ile açılıp mı ubuntuyu kullanıyorsunuz?

Aşağıdaki linktekileri denediniz mi?

http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1819.msg18899.html#msg18899

PF @ ST

solidsnake

ubuntu ile açılıyor.
O adresi ben aldım zaten fakat başka problemlerde var video ile ilgili.