Chrome Girince giriş anahtarlığını sorunu?

Başlatan tragedya27, 14 Ağustos 2016 - 12:47:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tragedya27

Hocam kolay gelsin

sorunum chrome açınca giriş anahtarlık şifresi istiyor.

pc şifresini yazıyorum kabul etmiyorum

google aradım güzel bir çözüm bulamadım yardımcı olmanız dileğilye.

Minty

Parolalar ve Anahtarlıklar diye bir uygulamalarda bir aratınız. Bende de Linux Mint kullanırken sorun olmuştu. Oraya girince kilitli olanların kilidini açıp sil dediğiniz zaman tekrar sormuyor.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

ata1

konu eski ama genede çözüm sunayım belki başka arkadaşlara faaydalı olur.

sudo rm ~/.local/share/keyrings/*

Chrome veya chromium ya da anahtar-parola (keyring) uyarısı veren uygulamayı açalım. Uyarı gelecek
Buraya hiçbir şey girmeden Devam et butonuna tıklıyoruz

Devam et dedikten sonra bir uyarı daha geliyor ve Parolalar şifrelenmeden depolansın mı diye soruyor. Devam et diyoruz.
Uygulamamızı tekrar açtığımızda artık uyarı vermeyecektir

Veya gnome keygring açılışa ekleyerek de yapılabiliyor. İsteyen olursa o şekilde de anlatırım.

lrnyrd

Bu sorun daha önce mint kullanırken benimde başıma geldi. Bilgisayar otomatik giriş onayı verdim sonrasında chromiumu her açtığımda anahtarlık şifresi istiyordu. Otomatik girişi kaldırınca sorun çözülmüştü bundan da kaynaklanıyor olabilir.
Sometimes even good memories can kill you!

Bipolar_Disorder

[mention=624553]@ata1[/mention]
Bu yöntem güvenlik sorunu ortaya cıkarır.
Oturumun acıkken, Chrome u açarsa birisi, tarayıcıda kayıtlı olan bütün şifreleri görebilir.

ata1

Kayıtlı keyleri silmek ne gibi açık ortaya getirebilir anlatırsan sevinirim.

Bipolar_Disorder

[mention=624568]@ata1[/mention]

Chrome'da chrome://settings/passwords sayfasını açtıgın zaman şifre sormayacaktır. O kayıtları sildiğin zaman. Herkeze acık olucaktır.

ata1

keyleri yıldızla gösterecektir. istersen açıp kendin bak şifre değil **** şeklindedir zaten  hep öyledir.