"end Kernel panic - not syncing: Attempted to kill" hatası hakkında yardım.

Başlatan sedatunluturk, 12 Ağustos 2016 - 21:53:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedatunluturk

Merhaba Ubuntu Ailesi,

Sizlerden 2 haftadır tüm kaynakları taramama rağmen çözemediğim bir konu hakkında yardım talep etmekteyim. Ekteki görselde de görebileceğiniz gibi ubuntu kurmaya çalışırken Ubuntuyu Dene, Ubuntu yükle ekranından sonra "end Kernel panic - not syncing: Attempted to kill" hatası alıyorum. Tüm siteler ve forumlardaki çözüm önerilerini denedim. Ancak hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Hepinize iyi çalışmalar.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

illedelinux

Ben 64 biti desteklemediğinde aynı hatayı almıştım, sistemin 64 biti destekliyor mu ve md5 kontrolü yapıldı mı?
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

sedatunluturk

illedelinux,

Linux Mint 64 bit kullanabiliyorum. Md5 kontrolü yapıldı. Ancak mu kontrolü nedir? Böyle bir kontrol yapmadım.

Kolay gelsin.

illedelinux

"Destekliyor mu?" soru olduğu için "mu" ayrı yazılır, yani o bir soru ekidir :)

Varsayılan kernel senin sistemine uymayabilir, o yüzden de bu hatayı alabilirsin...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

mt

Alıntı yapılan: illedelinux - 12 Ağustos 2016 - 22:07:28

Çok özür dileyerek Şaka mı bu :) abi gülmekten koptum :)

sedatunluturk

Kusura bakmayın bir yanlış anlama olmuş. Peki bu sorunu düzeltemez miyiz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ağustos 2016 - 23:07:04

Arkadaşlar sorunun çözümü için yardımcı olacak kimse yok mu?

Minty

Alıntı yapılan: illedelinux - 12 Ağustos 2016 - 22:07:28

Varsayılan kernel senin sistemine uymayabilir, o yüzden de bu hatayı alabilirsin...
Uzun zamandır ilk defa böyle güldüm yaa. Süpersiniz. :)
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

sedatunluturk

Merhaba,

Sorunumun çözümüne yardımcı olmak yerine bir yanlış anlama üzerinden lakayt bir şekilde cevap yazanlar, en başta insanlık, sonra dayanışma, yardımcı olma, özgür yazılım, forum gibi değerlerden nasibini almamış kimselerdir. Onlara tavsiyem bu güzel ortamı gereksiz varlıklarıyla meşgul etmesinler. İnsanlar burada birbirlerine yardımcı olurlar!

Sorunuma gelince, kendim araştırmalarıma devam ederek çözüme ulaştım. Ve şu anda Ubuntu 16.04 kullanıyorum. Gereksizler dışında bu nadide forum ortamının saygıdeğer tüm üyelerine başarılar dilerim.

Herkese iyi çalışmalar.

bugra9

Merhaba,

Çözümü paylaşırsanız daha sonra aynı hata iletisi ile karşılaşacak kişilere yardımcı olursunuz.

sedatunluturk

Bugra9,

Bilgisayarıdaki diğer işletim sistemleri 64 bit olduğundan 64 bit yüklemeye çalışıyordum. Bu şekilde sonuç alamayınca 32 bit yüklemeyi denedim. 32 bitte sorun çıkarmadı. Yükleme başarıyla tamalandı. Gayet hızlı ve stabil bir şekilde kullanıyorum. Bilginize.

İyi çalışmalar.