KDE Neon - Kubuntu

Başlatan VetMed, 10 Ağustos 2016 - 00:49:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VetMed

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kde masaüstü ile tanıştım animasyon kullanmayan beni bile etkiledi ancak kubuntu kurup denediğimde de baya stabilite sorunu yaşadım Firefox un chrome dan yavaş açılması sürekli uygulamaların çökmesi gibi acaba bunlar kubuntu kaynaklı mı KDE Neon sizce daha stabil bu sorunlar olmadan kullanılır mı yoksa kde de bu tip sorunlara göz mü yummamız mı lazım. KDE Neon kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

biminimalist

KDE pişmanlıktır. ( bence )

plazma

Cihazın donanım özellikleri nedir?

VetMed

Alıntı yapılan: emrecantufan - 10 Ağustos 2016 - 00:55:56
Peki önerebileceğin bi masaüstü yada distro var mı linux mint şimdiye kadar kullandığım en kararlı hızlı işletim sistemi ancak göze hitap etmesi bazen adamı soğutuyor.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VetMed

Intel i5  6gb ram NVidia geforce 820m

harun252525

gnome ramı diğerlerine göre fazla yer ama iyidir fedora kurmanı öneririm veya arch. fedora kurduktan sonra arch'tan daha az uğraştırır. ama arhc ıda kendine göre tasarlamasını başardımmı çok iyi olur bayağı temiz bir işletim sistemidir ama seni bıktıracak derecede uğraştırabilir ilk kurulumdan itibaren birkaç gün içinde bayağı uğraşırsın yani. yok ben ubuntu tabanlı bir işletim sistemi kullanacağım diyorsan kesinlikle chaletos öneririm ubuntuyu bırakmasaydım chaletos ile devam edecektim çok iyi birde zorinos var oda ubuntu tabanlı ve oda çok iyi ikisini bir dene en sevdiğini kur.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

biminimalist

Alıntı yapılan: VetMed - 10 Ağustos 2016 - 01:07:59
Alıntı yapılan: emrecantufan - 10 Ağustos 2016 - 00:55:56
Peki önerebileceğin bi masaüstü yada distro var mı linux mint şimdiye kadar kullandığım en kararlı hızlı işletim sistemi ancak göze hitap etmesi bazen adamı soğutuyor.

Masaüstü olarak benim tek tercih ettiğim xfce'dir. Xfce kullanan bir sürü distro var distrowatc'dan isimlerine bak youtubedan izle videolarını bilgi topla kendine uygun olanı seç ben bu dediklerimi yaptıktan sonra "Runtu"yu uygun gördüm :)

ata1

mate dene ben ilk defa bugün denedim masa üzeri olarak çok başarılı buldum tepki süresi inanılmaz hızlı

VetMed

Alıntı yapılan: harun252525 - 10 Ağustos 2016 - 02:09:53
gnome ramı diğerlerine göre fazla yer ama iyidir fedora kurmanı öneririm veya arch. fedora kurduktan sonra arch'tan daha az uğraştırır. ama arhc ıda kendine göre tasarlamasını başardımmı çok iyi olur bayağı temiz bir işletim sistemidir ama seni bıktıracak derecede uğraştırabilir ilk kurulumdan itibaren birkaç gün içinde bayağı uğraşırsın yani. yok ben ubuntu tabanlı bir işletim sistemi kullanacağım diyorsan kesinlikle chaletos öneririm ubuntuyu bırakmasaydım chaletos ile devam edecektim çok iyi birde zorinos var oda ubuntu tabanlı ve oda çok iyi ikisini bir dene en sevdiğini kur.
Fedora kullandım bi dönem çok ta memnun dum ancak bi ekran kartı için bile o kadar uğraştırdıktan sonra bırakmıştım teşekkürler yorumlar için sırayla hepsine bakıcam sağolun arkadaşlar.

meda

KDE ortamını Opensuse, Mageia, Arch gibi dağıtımlarda kullanın kararlılık fikirleriniz değişecektir.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

illedelinux

Kde Neon, 350 megabayt ram kullanımıyla Kde tarihinde bir devrim yapmış tek dağıtımdır.
Gereksiz veya sonradan zevki yüklenen hiç bir program yoktur.
Tamamen Kde masaüstünün temel ögelerini içerir.
Kararlı ve performansı yüksektir.
Hız diyorsanız füze gibidir, hatta adresi unuttum bir testte Xfce'den daha hızlı çıkmış.
Ubuntu tabanlı olduğu için son kullanıcılara uygundur.
Kde kullanmak isteyenler bana göre başka alternatif boşuna aramasın...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

VetMed

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Ağustos 2016 - 19:23:36
Kde Neon, 350 megabayt ram kullanımıyla Kde tarihinde bir devrim yapmış tek dağıtımdır.
Gereksiz veya sonradan zevki yüklenen hiç bir program yoktur.
Tamamen Kde masaüstünün temel ögelerini içerir.
Kararlı ve performansı yüksektir.
Hız diyorsanız füze gibidir, hatta adresi unuttum bir testte Xfce'den daha hızlı çıkmış.
Ubuntu tabanlı olduğu için son kullanıcılara uygundur.
Kde kullanmak isteyenler bana göre başka alternatif boşuna aramasın...

İndiriyorum KDE neon'u çok güzel anlatmışsın. Biraz Boxes da deneyip karar vericem malum baya bi işletim sistemi oldu sırada. Teşekkürler tekrardan yorumlar için herkese.