xp'yi tamamen kaldirp ubuntu kurma

Başlatan seito1, 11 Aralık 2008 - 13:04:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seito1

selam arkadaslar benim is biraz arap saci coz cozebilirsen
benim elimde bir japon pc var otomatik olarak xp home japonca idi ben buna xp pro yukledim buseferde home acmaz oldu bu arada elime bir lisansiz xp home cdsi gecti japonca onu kurdum, bu sefer acilista secim menusunde lisansiz olan xp pro ve xp home ve acilmayan lisansli home secenegi cikiyor yani uzun lafin kisasi arkadaslar ben bunlarin topunu birden silip atip tamamen, sadece ubuntu yuklemek istiyorum acaba bu mumkunmu, sayin hocalara sorulur.

atomkarinca

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum sayfasından detaylı olarak Ubuntu'yu nasıl kurabileceğinizi görebilirsiniz. Bu sayfada diskinizin tümünüzü nasıl temizleyebileceğiniz de anlatılıyor.

seito1

Alıntı yapılan: atomkarinca - 11 Aralık 2008 - 13:22:11
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum sayfasından detaylı olarak Ubuntu'yu nasıl kurabileceğinizi görebilirsiniz. Bu sayfada diskinizin tümünüzü nasıl temizleyebileceğiniz de anlatılıyor.

kurulumu buldum ama diski nasil silinir bir turlu bulamadim ayrica bendeki pc japon versiyonlu oldugu ucun turkce kurmamda bir sorun olurmu acaba?

atomkarinca

Türkçe kurmanızda herhangi bir sorun olmaz. 7. adımda diskin tamamını seçerseniz kurulu olan sistemi temizleyip üstüne Ubuntu kuracaktır.

seito1

Alıntı yapılan: atomkarinca - 11 Aralık 2008 - 14:02:57
Türkçe kurmanızda herhangi bir sorun olmaz. 7. adımda diskin tamamını seçerseniz kurulu olan sistemi temizleyip üstüne Ubuntu kuracaktır.
tesekkur ederim sevgiler saygilar
ubuntunun kurulumu yavasmi ilerler acaba bende inanilmaz bir yavaslikta ilerliyor bunun bir sebebi olabilirmi

Çağlar

Yalnız bu konunun analog ve dijital tv kartları bölümüyle ne alakası var.
We got a badass over here!

seito1

Alıntı yapılan: Çağlar - 11 Aralık 2008 - 14:24:32
Yalnız bu konunun analog ve dijital tv kartları bölümüyle ne alakası var.

ya sorma ben yanlislikla buraya yazdim sonra duzelttim baska yaerden yazdim ama burdan takip etmem istendi oyuzden

btermeli

Dili Turkce yapmak kolay da, klavyen Japonca ise yandin :)

Pardon masaustuymus, ben dizustu sanmistim.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

seito1

olmuyoooooooorrrrr
ya arkadaslar biraz yardim atseniz cok sitreslendim  >:(yani.kiricam simdi
bu pc'icigi. ya 2.adim takiliyo kaliyo,biraz oncede 3.adimda 46%da takildi kaldi ekran karardi kaldi bende kapatip yeniden baslatim  2.adimda hala 1 saat oldu. ne yapayim kirayimmi sizce! :D

seito1

koenig

Arkadaşım öncelikle hoş geldin pc kırmana gerek yok :)
Takıldığında  mutlaka belli bir süre sonrada olsa hata mesajı veriyordur sana yani siyah ekrana bir sürü yazı çıkıyordur eminim en azından o yazıların en son satırında ne yazdığınnı buraya aktarırsan emin ol burdaki arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır eminim :)
Kusura bakma bende daha acemiyim ama elimden geleni yaparım
NOT: O hata mesajını yazarak forumda arama yaparsan bir sürü örnek teşkil edecek sorunlar ve çözümleri çıkacaktır karşına emin ol Yazık değilmı PC ne kırma onu :D
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

ironic

Bilen arkadaşlarımız mutlaka size  yardım edecektir.  Sabırlı olun ve önemsenmediğiniz kanısına kapılmayın.

Ayrıca yazılarımızda Türkçemize özen gösterelim.

7. ve 8. adımda diskin tamamına  nasıl Ubuntu kurulacağı anlatılıyor. Aldığınız sorun nedir ?

seito1

nazik cevabiniza binaen tamam simdilik kirmiyorum,ama oyle siyah ekran degil yani hata falan vermiyor sadece ekran gidiyor ama oyle elektirigi kesilmis gibide degil hafifbi isik vargibi bir durum.
ayrica benim Turkceyle bir sorunum yok klavyem Turkce degil oyuzden.

seito1

acaba sistemde hem xp pro hemde home olamsindan dolayi ilerleme olmuyor 2.adimda kaliyor

ironic

Ubuntu Cd 'sini nerden temin ettiniz? Kalıp dosya yazdırmayla ilgili sorun olabilir.

benzer sorun burda paylaşılmış.

koenig

Tamam arkadaşım ilk denemelerimde bendede ekran gidip tam 45 dk sonra hata mesajları çıkıyordu karşıma CHIP Verdiği Ubuntu 8.04 idi sanırım cd  ile alakalı daha sonra 8.10 isosunu kendi sitesinden indirip yaktıktan sonra hata mesajlarını anında vermeye başladı
Yani Bence Önce Yeni Bir CD Yap kendine PC Kırmak yerine :)
Download URL: http://ftp.itu.edu.tr/Mirror/Ubuntu/intrepid/ubuntu-8.10-desktop-i386.iso
Umarım işine yarar
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU