[Çözüldü] Masaüstündeki klasörü silemiyorum klasörde kilit simgesi var

Başlatan vegas3, 05 Ağustos 2016 - 22:35:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vegas3

Merhaba sorun şu ki masaüstündeki klasörü silemiyorum taşıyamıyorum yeniden adlandırmıyor...
Böyle bir dizin yok diyor ama klasör duruyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2016 - 22:40:57

Hakkında bilgi alırken bir hata oluştu. Böyle bir dosya yada dizin yok. Ama klasör duruyor masaüstünde.
Yardımlarınızı bekliyorum...

ata1

klasör root yetkısındedir yada içeriğinde root yetkisi gereken bir durum vardır. Şayet silinmesinde sakınca olmadığına eminseniz root olarak silmeyi deneyin

vegas3

Kaleihan

Merhaba,
Klasörün kullanıcı hakları roota ait olduğu için müdahale yapamıyorsunuz.
cd Masaüstü
chmod +rwx klasör_adı

Böylelikle klasöre istediğinizi yapabilirsiniz.
r harfi read yani okuma hakkını
w harfi write yani yazma hakkını
x harfinin açılımını ben de bilmiyorum ama çalıştırma hakkı sağlıyor :))

veya direk
cd Masaüstü
sudo rm -rf /klasör_adı
şeklinde silebilirsiniz. rm komutunu kullanırken çok dikkatli olun. Yanlış bir şeyleri silmeyin.

edit: x harfi execute'den geliyormuş.

ata1

vegas3

bash: beklenmeyen dizgecik `(' yakınında sözdizimi hatası

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2016 - 22:47:44

sudo -H nemo root oldum masaüstü boş ama klasör duruyor

Kaleihan

Hangi komutta hata aldınız? @ata1 in verdiği komutla yönetici haklarıyla dosya yöneticisini açıp istediğiniz şeyi yapabilirsiniz.

vegas3

linux mint sudo -H nemo ile desktop klasörünü açıyorum root olarak boş gözüküyor ama masüstünde klasör duruyor.Windows ta yenile vardı belki masaüstünü yenilersek gider ama bilmiyorum. Resim atabilsem

ata1

vegas3

evet desktop klasör açınca boş ama masaüstüne gelince klasör duruyor. x ve kilit simgesi var klasörde.

ata1

vegas3

Dizin içeriği gösterilemiyor. Salsa_2016 (2)" bulunamadı. Belki yakın bir zamanda silindi. Dosya çöpe atılırken hata: Böyle bir dosya ya da dizin yok :D

ata1

vegas3

oturumu kapatıp açtım gitti ilginç...   :o ??? ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2016 - 23:15:31

teşekkürler...İyi forumlar...

ata1