windows format kasedimi kaybettim linuxda kaldım

Başlatan welyu985, 05 Ağustos 2016 - 22:10:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

welyu985

iyi akşamlar benim sorunum linux kurarken windowsu silmiş olmam ve şuan linuxdan başka os um yok ben nasıl windows kurabilirim linux üzerinden windowsda uui den format kasedi yapıyorduk burda nasıl yapıyoruz? :-\

welyu985

ata1

dıskın zaten bağlı olmadığını söylemiş bir hata değil. Kısaca bağlı değil ve ayrılmasına gerek yok demiş işleme devam edin

welyu985

Alıntı yapılan: ata1 - 05 Ağustos 2016 - 23:10:58
dıskın zaten bağlı olmadığını söylemiş bir hata değil. Kısaca bağlı değil ve ayrılmasına gerek yok demiş işleme devam edin
son sorum büyük ihtimal :D
sudo grub-install --target=i386-pc --boot-directory="/media/ismail/win/boot" /dev/sdb --force yazdığımda

/usr/lib/grub/i386-pc/modinfo.sh doesn't exist. Please specify --target or --directory. bu hatayı aldım  --target=i386-pc ve birde bu i386 denen şey ne çözemedim

ata1

Grub' u kurabilmek için yukardaki komutu yürütelim. Kullanıcı adınızı girmeyi unutmayın. Ayrıca önemli bir kısım daha var, USB belleğinize baktığınızda boot diye bir klasör olmalı onu kontrol edin , yani Boot ya da BOOT ise yukardaki komuttaki kısmı ona göre ayarlayın. Eğer bunu yanlış yaparsanız grub doğru kurulmaz.

welyu985

Alıntı yapılan: ata1 - 06 Ağustos 2016 - 00:36:31
Grub' u kurabilmek için yukardaki komutu yürütelim. Kullanıcı adınızı girmeyi unutmayın. Ayrıca önemli bir kısım daha var, USB belleğinize baktığınızda boot diye bir klasör olmalı onu kontrol edin , yani Boot ya da BOOT ise yukardaki komuttaki kısmı ona göre ayarlayın. Eğer bunu yanlış yaparsanız grub doğru kurulmaz.

kullanıcı adını girdim boot klasörü var ve adınıda doğru geçirdim hata yok başka bir önerin varmı?