[Çözüldü] Steam Türkçe Dil Seçeneği Yok !?

Başlatan MexeSs, 05 Ağustos 2016 - 01:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MexeSs

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu'yu henüz yeni yeni kullanmaya başladım. Birkaç programı da sorunsuz kurdum. Forum içi aramalar yardımıyla. Ancak Steam'i kurarken biraz uğraştım ama sonunda sorunsuz açmayı başardım güncel şekilde. Ama Steam tamamen İngilizce ve Türkçe yapamıyorum. Steam ayarlarında İNTERFACE yazan yerde dil seçenekleri çıkması gerekirken bunda komple boş bi sayfa çıkıyor baya da bekledim ama gelmedi o menü. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler. Bu arada İnşallah konuyu doğru yere açmışımdır. !!

Source

Terminalden aşağıdaki komut ile başlatırsan sorunun çözülmesi gerekiyor.

LC_ALL=C steam

Kalıcı yapmak için terminale

sudo gedit /usr/share/applications/steam.desktop

yazın.

Açılan text dosyasındaki

Exec=/usr/bin/steam %U

satırını

Exec=env LC_ALL=C /usr/bin/steam %U

olarak değiştirin.

MexeSs

Hızlı cevap için çok çok teşekkürler..

Aynı şekilde kurup açmıştım yalnız şöyle bir durum var.. Steam tam açıldığında ingilizce açıldı ve bende uçbirimi kapatıp steami kullanmaya başladım. Ve ayarlarda interface pasifti. Zaten kalıcı olarak ayarladım onda sorun yok. Sizin verdiğiniz ilk açma komutunu tekrar girdim açtım ve steam yine normal açıldı. Bu defa uçbirimi hiç kapatmadan steam ayarlarına girdim baktım bu defa dil seçeneği gelmiş hemen Türkçe yapıp öyle uçbirimi kapattım ve şu an sorunum çözüldü..

Anladığım o esnada uçbirim yapılan tüm işlemleri kaydediyor ya da işliyor bende henüz işim bitmeden kapatınca en son yaptığım haliyle kayıtlı kaldı ve dil seçeneği aktif değildi. Her neyse olay basitmiş aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda faylanır İnşallah..

Tekrardan çok teşekkür ediyorum. Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Zaten windowsu tamamen silip sadece ubuntu kurdum Valla ne yalan diyim çok doğru bi kararmış.. :)

bugra9

Merhaba, foruma hoş geldin. İlave olarak Steam sorunları için viki sayfasına bakabilirsin, sorunlar ve çözümleri toplu halde duruyor.
Steam karşılaşılan sorunlar ve çözümleri

Eğer konu senin için çözüldüyse aşağıdaki bağlantıda gösterildiği gibi çözüldü olarak etiketlersen biz de konuyu kapatırız.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

MexeSs

Alıntı yapılan: bugra9 - 05 Ağustos 2016 - 02:02:45
Steam sorunları için viki sayfasına bakabilirsin, sorunlar ve çözümleri toplu halde duruyor.
Steam karşılaşılan sorunlar ve çözümleri

Eğer konu senin için çözüldüyse aşağıdaki bağlantıda gösterildiği gibi çözüldü olarak etiketlersen biz de konuyu kapatırız.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

Bilgilendirme için teşekkürler konuyu çözüldü olarak etiketledim. Yeni olduğum için çok eksiğim var. Kusuruma bakmayın.. İyi geceler.. :)

bugra9

Etiket için teşekkürler. Yazdıklarım sadece daha çok bilgi edinmen içindi, eğer bir yanlış anlaşılma varsa kusura bakma.

Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum.