Ekran Acilmiyor Acil Yardim

Başlatan Çömez_Coder, 03 Ağustos 2016 - 18:16:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çömez_Coder

Bastan anlatiyim arkadaslar,
Ben nvidia sitesinden nvidia geforce gt 520m model ekran kartim icin surucu indirdim. "Surucu ismi.run" diye bir dosya. Sonra .run dosyalari nasil acilir diye yazdim ve su siteyi uyguladim: https://acikgunluk.net/2010/10/04/linuxta-run-uzantili-dosyalarin-calistirilmasi/
Burayi uyguladim ve su hatayi aldim: ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before           
         installing.  For further details, please see the section INSTALLING   
         THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver         
         download page at www.nvidia.com.

Nasil x serverden cikarim dedim ve suanda bulamadigim bir sitedeki bilgileri yaptim (buraya aklimda kalani yazicam):
1. ctrl+alt+f1
2. Giris yap
3. Lightdm stop (sanirim bole biseydi)
4. Burada bir dosya dizini giriliuo
5. dosya dizinindeki .run dosyasi yaziliyor
6. Kurulum basliyor..
Bende kurulum basarili bir sekilde bitmedi. Reboot nasil edilir bilmedigim icin direk laptobun fisini cektim.
Grub onyukleyicisi acildi ubuntuyu sectim ve karsima siyah bir ekran ve bir cizgi geldi. Nasil cozebilirim cok zor durumdayim? :-[ :-[ :-[

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ağustos 2016 - 19:01:17

Ya cevap verin ne olur :'( :'(

mendirec

Çömez_Coder

Ne yazik ki siyah ekran gelince kod yazamiyorum. Baslangicta tty ekranin gozukup gidiyor sonrada siyah ekran geliyor. Grub aninda mi kodlari yazacagim?

ata1

ctrl+alt+f1 yada f2-f3-f4-f5 ile tty ekranına düşüp kullanıcı adı şifre girin işlem yapın

Çömez_Coder

Ne yazikki tty ekranina giris yapamiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ağustos 2016 - 22:38:58

Sanirim yeniden kurulum yapacagim. Sizce ise yarar mi?

ata1

lıve olarak  chroot ile işlem yapılabilir fakat bunu senin bilgi düzeyinin yeteceğini sanmıyorum. Yeni kurulum senin için çözüm olabilir.