[Çözüldü] Programı Kaldıramıyorum!! (Komutlada olmuyor yardım)

Başlatan ErtugrulTRN, 31 Temmuz 2016 - 13:14:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErtugrulTRN

pcm acılıp ubuntu ekranı ve masa üstü geldikten sonra 4ad. hata ekranı geliyor? (sorunu gönder e basıp şifremi giriyorum normal pc devam ediyor.)
acaba hatalar ne zmanan düzeleri 1 yazılımdanmı kaynaklanıyor nasıl anlarım?

fafnir35

Hatada ne yazıyor, ubuntu içselleştirme hatası mı?

ErtugrulTRN

wireshark ı indirdikten sonra başladı wireshark ı nasıl silerim:
$ sudo apt-get remove wireshark
sudo: unable to resolve host dhcppc5
[sudo] password for turan:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cairo-dock-team-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'screenlets-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'virtualbox.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'diesch-ubuntu-testing-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-java-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'noobslab-ubuntu-themes-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera-stable.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'meebey-ubuntu-smuxi-daily-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
turan:~$

kaldırmaya çalışında böyle bi hata veriyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2016 - 13:33:01

Ubuntu Softwareden Kaldırmaya Çalışıncada Kaldırılıyor Ekranında kalıyor..(NASIL KALDIRIRIM.)
ÖNELİZE:

fafnir35

İçselleştirme hatası sanıp yardımcı olmak istedim ama sorun farklı çıktı benim de bilgim sınırlı yardımcı olamayabilirim :). Dosya silmek için şuraya bakabilirsiniz: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Bir_yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1_kald%C4%B1rmak
sudo apt-get purge wireshark yazıp deneyin.

ErtugrulTRN

hepsini tektek denedim sonuç bu:
turan@dhcppc5:~$ sudo apt-get purge wireshark
sudo: unable to resolve host dhcppc5
[sudo] password for turan:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cairo-dock-team-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'screenlets-ubuntu-ppa-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'virtualbox.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'diesch-ubuntu-testing-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-java-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'noobslab-ubuntu-themes-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera-stable.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'meebey-ubuntu-smuxi-daily-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
turan@dhcppc5:~$

nasıl kaldırabilirim bu Wireshark"ı

fafnir35

Bağlantıda anlatılanları deneyebilirsiniz, belki işe yarar. https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=1225.0
Daha fazla yardım edemiyorum, sınırlı bilgiyle bu kadar :)

ErtugrulTRN

olmuyor silemiyorum ve bu yazılımı yükledikten sonra açılışta bu hatayı alıyorum :(

Nasıl Düzeltirim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2016 - 14:24:02

Yukarıdaki (resim)= aynı şekilde 4kere geliyor..
(sorunu gönderdim şifremle doğruladım ne zman düzelir yada nasıl düzelltirim.)
[Wireshark dediğim gibi hiçbir şekilde kalkmıyor ... kaldırmaak istiyorum help...]

fafnir35

"Sistem programı sorunu saptandı." hatası için alttaki kodu yazın.
sudo rm -f /var/crash/*
Sonra bilgisayarı kapatıp açın.

betseg

Diyor ya,
Alıntı YapE: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
Açık olan paket yöneticilerini kapatıp tekrar deneyin.

ErtugrulTRN

Alıntı yapılan: betseg - 31 Temmuz 2016 - 14:57:38
Diyor ya,
Alıntı YapE: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
Açık olan paket yöneticilerini kapatıp tekrar deneyin.

Onu nasıl yapıcam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2016 - 15:11:56

Alıntı yapılan: fafnir35 - 31 Temmuz 2016 - 14:26:43
sudo rm -f /var/crash/*

suanda deniyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2016 - 15:16:08

Alıntı yapılan: fafnir35 - 31 Temmuz 2016 - 14:26:43
sudo rm -f /var/crash/*
Sayenizde suan hatasız bir şekilde açılıyor :D

fafnir35