[Çözüldü] Ubuntu ve Windows (no such device)

Başlatan velid_e, 29 Temmuz 2016 - 12:25:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

velid_e

Merhabalar, *dizüstü bilgisayarıma takılı aktif bir SSD var şuanda yanımda bulunan 1TB HDD'e ubuntuyu kurmak istedim ve "unetbootin" ile Ubuntu kurulumuna geçtim gece bişey fark etmedim yalnız bu sabah Windows'a geçmek iseyince Ubuntu'nun kurulu olduğu HDD'i takmadan çalıştırınca "no such device entering rescue mode" grub hatası aldım internette ve forumda bulduğum kadarıyla herkes Ubuntuyu kaldırınca bu sorunla karşılaşmış ben Ubuntuyu kaldırmadan yaşadım ve kurulu olan HDD'i takıp Windows'a boot etmeye çalışınca bile aynı hatayı aldım.

Şimdi aklıma takılan şöyle bir durum var windows cd'si ayarlayacağım ama boot edip bi ihtimal hatayı düzelttim diyelim bu defa Ubuntu çalışmamazlık eder mi? Yada windows ile sorunsuz çalışması için herhangi bir eksta yol var mı?

Bu arada ubuntuyu kurarken "Something Else" seçeneğini seçip kurdum.
Teşekkürler şimdiden.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2016 - 14:44:09

Forumda bulduğum bütün yöntemleri denedim ama nafile bişey çıkmadı. Sonradan yabancı forumda buldum meğersem grub'u yeniden kurup tanıtmak gerekiyormuş. Onun için de aşağıdaki kodları yazıp yeniden başlattığımda düzeldi Elhamdülillah :).

grub-install /dev/sda
grub-install /dev/sdb
update-grub
Linux Evreninin Desktop Galaksisine Yeni Adım Atmış Başka Evrenlerden Gelen Uzaylı.