SSD Önerisi

Başlatan Source, 28 Temmuz 2016 - 10:35:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba arkadaşlar 128gb veya 240gb ssd için önerebileceğin bir model var mıdır? Almayı düşünüyorum sizlerede danışmak istedim.Sadece işletim sistemi kuracağım Opensuse 42.1 Leap.

neynefes

Anakart üzerinde hangi yuvaya takılacak ona dikkat ederek alın SSD 'yi diyerek ufak bir hatırlatma da yapmış olayım. SSD sahibi değilim ama epeydir Samsung ssd'leri takip ediyorum. Kendime alacak olsam Samsung evo serilerinden olurdu. Forumda @plazma kullanıyordu sanırım bir Samsung ssd.. Kendisi görünce bir seyler karalar buraya.

plazma

Linux tarafında genellikle samsung yada intel öneriliyor oto trim vs için, birde 120,128 vs yerinde 240-256 gb arası modelleri almanız daha sağlıklı olacaktır. Masaüstü mü, dizüstü mü, sata2, sata3 hangi desteği var, 2.5" mi yoksa msata mı olacak?

Ömer Burak Gedik

Bende ssd almayı düşüyorum samsung 850 evo mu alaya yoksa corsair force LE mi 40tl daha ucuz corsair

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Burak Gedik

Alıntı yapılan: Ömer Burak Gedik - 31 Temmuz 2016 - 12:27:55
Bende ssd almayı düşüyorum samsung 850 evo mu alamalıyım yoksa corsair force LE mi 40tl daha ucuz corsair

plazma

Samsung evo alın bence bendede var evo

Ömer Burak Gedik

teşekkürler sipariş verdim yüklemeden önce sonra herhangi bir ayar yapmam gerekiyormu

meda

Samsung, 5 yıl farkıyla öne çıkıp Evo serisi yeni teknolojileri barındırdığı için de önde diyebilirim. Corsair de güzel tercih olurdu. :) Trim aktifleştirmeyi unutmayın. Trim olayı Mint 18, Manjaro ... gibi dağıtımlarda öntanımlı geliyor ama Suse'de durum nasıl bilmiyorum.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Ömer Burak Gedik

Ubuntu da için öntanımlı geliyormu peli

Source

Bende samsung evo 850 almaya karar verdim 120gb ve 250gb arasında 80 tl gibi bir fark var mantıklı olan 250 gb *olacak.*herkese teşekkürler.