Gönderen Konu: [Çözüldü] Bilgisayarım son sürüm Ubuntuyu sorunsuz çalıştırır mı?  (Okunma sayısı 1073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acer marka laptop

işlemci : intel celeron cpu 1.60 GHz
ram : 2 gb
ekran : 1gb 1366x768 32bit (60)hz

ubuntu yüklemek istiyorum en son sürüm yükleyebilir miyim arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistem gereksinimleri yeterli mi ?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2016 - 19:19:39 Gönderen: tural55 »

« Yanıtla #1 : »
Başlığı uygun bölüme taşıdım.

Lubuntu deneyebilirsiniz.
http://lubuntu.net

« Yanıtla #2 : »
pardon acemiyim yeni geldim foruma . Lubuntu ile ubuntu arasında fark nedir bu yazdığım özellikler kaldırmaz mı ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Temmuz 2016 - 01:43:10
yükleme yaparken ben usb den bootlayacağım. DVD/CD bilgisayarda yok .
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016 - 01:43:10 Gönderen: tural55 »

« Yanıtla #3 : »
lubuntu,ubuntu,xubuntu  farkları sadece farklı masa üzeri ortamları örnek xubuntu xfce masa üstü lubuntu lxde masa üzeri ubuntu unity masa üztüdür.

« Yanıtla #4 : »
onu şimdi baktım öğrendim. ubuntudan biraz daha düşükmüş ve düşük özellikli bilgisayarlarda çalışabiliyormuş ancak ben yukarıda yazdım bilgisayarın özelliklerini ubuntu yüklemek istiyorum çünkü önceden farklı yüksek özellikli *dizüstü bilgisayarıma ikinci işletim sistemi olarak kurmuştum. Bu *dizüstü bilgisayarıma uygun sürüm hangisi olabilir ubuntu işletim sisteminden ?

« Yanıtla #5 : »
Ubuntu Unity masaüstü ile geliyor sizin donanımınız ile rahat çalışmayabilir ama isterseniz Ubuntuyu indirip deneyin olmazsa Xubuntu oda olmaz ise Lubuntuya dönersiniz.

Bu bölümede göz gezdirin : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0

« Yanıtla #6 : »
arkadaşımda size lubuntu önermiş ubuntu'dan farkı masa üzeridir. düşük sistemlerde kullanılması için xubuntu yada lubuntu deneyin.

« Yanıtla #7 : »
şuan mesela win 10 yüklü laptopta hafif kasmalar yapıyor internette dolaşırken onun dışında bi sorun yok . Ubuntunun en son sürümünü indirip flash diske boot edip yükleyebilirim demi ? ubuntu heralde win 10 a göre daha *kararlı çalışır yorumlar ubuntu daha *kararlı diyor baktığım sitelerde falan doğru demi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Temmuz 2016 - 01:56:55
kusura bakmayın soruyorum ona göre yükleme yapacağım da yanlış bişey yapmayım diye soruyorum

« Yanıtla #8 : »
windows konusunu bilemiyoruz  ::)  Ama unity masa üzeri sisteminizde ufak çaplı kasmalar yapabilir. Bu nedenle daha uygun olanları size önerdik zaten.
usb ile rahatça her linux'u boot edebilirsiniz.

« Yanıtla #9 : »
teşekkürler . O halde ben xubuntu yükleyim bi deneyim . son soru bu da usb ye bootlama programı var mı bildiğiniz ?

« Yanıtla #11 : »
Windows üzerinde yapılacaksa rufus'u da onerebilirim. Ayrıca X/K/Ubuntu hepsi birer Ubuntu'dur.. Sadece masaüstü ortamları farklıdır. Oyumu Xubuntu'dan yana kullanıyorum.

« Yanıtla #12 : »
Kubuntu kurdum sıkıntı yok şimdilik. Görsel açıdan kubuntu daha iyi geldi nedense.

« Yanıtla #13 : »