[Çözüldü] ubuntu 16.04 lts compiz sorunu

Başlatan mutluozsoy, 26 Temmuz 2016 - 13:37:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mutluozsoy

konuyu forumda araştırdım ama bulamadım,o yüzden konu açmaya karar verdim.forumda yeniyim yanlış yere açtıysam yada böyle bir konu zaten  varsa lütfen mazur görün ve konuyu taşınması gerekiyorsa taşıyın.
bu gün itibari ile win 10 'a elvada deyip ubuntuya geçtim.ama bir türlü compizi etkileştiremedim ve eklentilerini yükleyemedim.ubuntu softwarede compiz yazınca hiç bir şey çıkmıyor.sağdan soldan bir kodla compiz config settings manager'i yükledim ama efekler çalışmıyor vs.bana bi yardımcı olursanız sevinirim nasıl yükleyebilirim eklentileri ve nasıl çalıştırabilirim.
Yağmur yağınca insanlar gülmüyor diye...
Gök yüzünün ağladığını sanırdım.
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

ata1

mutluozsoy

Teşekkürler ata.synaptic paket yöneticisini formlardan araştırıp kodlar yardımıyla kurdum.bu marketten compiz ile ilgili aratma yapıp eksik eklentileri kurdum.boylece compiz efektleri tamamlandı.ve compizi kurcularken pencere dekarasyonu ayarlarini aktif ettim.bu ayar unity plugin go adli eklentiyle çakışıyordu. Bu yuzden unity  plugin go eklentisini pasiflestirdim.keşke yapmaz olsaydım onu yapınca unity ve başlat çubuğu kayboldu.sorunu çözmek için epey araştırdım ama nette bisey bulamadım.masaüstünde sağ tıklayıp masa ustu arka planını değiştir yolunu izleyerek ayarlarla ulaştım.oradan kullanıcı hesaplarından yeni bir hesap oluşturup yonetici yaptım.ekranda hic bir şey olmadığı için oturumu kapatamiyordum bunun için ctrl+alt+f4 tuşlarına basıp terminal penceresini açtım.oradayken ctrl+alt+del yapıp pcyi yeniden başlatıp yeni kurmuş olduğum hesaba giriş yaptım.unity ve başlat çubuğu geri gelmişti. Bunların olmadığı sorunlu oturum hesabınıda sildim.ve boylece sorunu çözmüş oldum biiznillah.umarım benim gibi muzdarip olanlara bu tecrubemle yardımcı olabilirim bu yazimla.konuya nasıl cozuldu etiketi koyacam  bilmiyorum en kısa zamanda araştırıp etiketlerim  inşâallah :)
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

ata1

ctrl+alt+f2 ile tty ekranına ulaşıp şunları uygulamak yeterli idi keşke sorsaydınız  :))

dconf reset -f /org/compiz/

setsid unity

Çözülen başlıkların etiketlenmesi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

mutluozsoy

çeşitli sebeblerden dolayı benimle aynı sorunu yaşayan bir sürü kişi varmış onların forumlarda yazdıklarından bu kodu da bulmuştum,bunu uç birim penceresinden denedim ama olmamıştı.belkide kodu aldığım yerde eksik vardı yada ben yanlış yazdım .bi ihtimalde bu kod ve unity reset - compiz reset vb.kodlar uç birimde işe yaramıyor veya yaramadı.belkide sadece terminal penceresinden işe yarıyordur.neyse bilmediğim konu hakkında fazla yorum yapmayayım yinede :) galiba tecrübeyle bir şeyler öğrenmeye devam edecem.yinede ilgilendiğin için teşekkürler ata :)
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

neynefes

@mutluozsoy, ufak bir düzeltme yapalım izninizle :) Bu yazılanlar kod değil komuttur. Diye bilmişlik tasladıktan sonra başlığı kapatıyorum. :) Kendiniz arayıp bulmanız gerçekten çok daha fazla şey öğrenmenizi sağlıyor. Kolay gelsin size.

plazma

[mention=599569]@mutluozsoy[/mention] istek üzerine kilit açılmıştır.