zenity progress sonu mesaj değişikliği

Başlatan gokhanyildiz, 19 Temmuz 2016 - 16:54:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Merhabalar,

Hayatımda ilk kez shell script yazmayı deniyorum. Yazmışken GTK olsun dedim ve zenity kullanmaya karar verdim. Belirli bir aşama kaydettim lakin bir noktada takıldım diyebilirim. 3 adet paket kurduruyorum. 3. Paketin sonunda kurulum tamamlandı sonraki adıma geçin tarzı pencere içinde bulunan mesajı değiştirmeye kalktım lakin başaramadım. Tecrübeli arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirler mi?

sudo apt-get --force-yes --yes install gparted | $(zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "GParted Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --no-cancel --auto-close)

sudo apt-get --force-yes --yes install system-config-lvm  | $(zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "Logical Volume Manager Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --no-cancel --auto-close)

(sudo apt-get --force-yes --yes install iscsitarget
    echo "Package installation Completed. Please continue configuration step"
    ) |  $(zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "iSCSI Target Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --ok-label="Configuration" --no-cancel)

Hatta bunları tek pencerede sırasıyla yapma şansım varsa bu konuda da yol gösterebilirlerseniz sevinirim.

Teşekkürler 

mhmtkrktr

Bildiğim kadarıyla zenity ile tek pencerede yapamazsın.
Öncelikle bu komutları yürütmeden önce yetki alman gerekir. Bunun daha profesyonel yöntemleri var ama şimdilik sudo echo yeterli.
Sonrasında progresin kapsayacağı bölümü parentez içerisine almalısın, sen tersini yapmışsın. :)
clear
sudo echo
(sudo apt-get --force-yes --yes install gparted 2>&1) | zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "GParted Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --no-cancel --auto-close

(sudo apt-get --force-yes --yes install system-config-lvm 2>&1)  | zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "Logical Volume Manager Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --no-cancel --auto-close

(sudo apt-get --force-yes --yes install iscsitarget 2>&0) | zenity --progress --pulsate --title="${GLOBALTITLE}" --text "iSCSI Target Installing. Please Wait..."  --width=800 --height=100 --ok-label="Configuration" --no-cancel

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Temmuz 2016 - 18:09:22

Uzun zaman kullanmayınca unutuyor insan, ilk iki bölüm için --auto-close seçeneğini kaldırırsan, birbirinin üstüne bindirilmiş gibi çalışır. Bu da tek pencereymiş gibi görüntü oluşturur.
--auto-close 'u son bölümde kullanırsın.